Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ambasador Rumunii odwiedził Kraków

W poniedziałek, 8 listopada 2021 roku, pierwszą oficjalną wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa złożył Ambasador Rumunii w Polsce J.E. Pan Cosmin Onisii.

Ambasador Rumunii w Polsce Pan Cosmin Onisii z wizytą u Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Na zdjęciu również Konsul Honorowy Rumunii w Krakowie Pan Ignat Timar
Fot. Wiesław Majka

Pan Ambasador pełni swoją misję w Polsce zaledwie od września 2021 r., ale w swym wypełnionym obowiązkami kalendarzu znalazł czas, by odwiedzić Kraków. Spotkanie z Prezydentem Jackiem Majchrowskim miało charakter zapoznawczy i kurtuazyjny.

Ambasador podkreślił, że Kraków jest miejscem szczególnie istotnym w bilateralnych relacjach między krajami. To tutaj mieszka 25% całej społeczności rumuńskiej w Polsce. Według danych zebranych przez Ambasadę są to w większości młodzi profesjonaliści, którzy znaleźli zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach działających w naszym mieście. W Krakowie działają również dwaj najwięksi polscy eksporterzy na rynek rumuński: Can-Pack i Maspex.

Wreszcie Kraków to siedziba jedynego w Polsce Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego, a także jednego z zaledwie dwóch konsulatów honorowych Rumunii w Polsce. Pełniący funkcję Konsula Honorowego Rumunii w Krakowie Ignat Timar towarzyszył Ambasadorowi podczas wizyty. Opowiadając o dotychczasowej pracy działającego od września 2020 r. konsulatu oraz planach na przyszłość, Pan Timar podkreślał związki kulturowe łączące nasze kraje, ale również potrzebę intensyfikacji wymiany gospodarczo-handlowej.

Wizyta w Krakowie była dla Ambasadora Cosmina Onisii także okazją do spotkań z przedstawicielami władz województwa oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zobacz zdjęcia ze spotkania na OTO FOTOKronika Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-11-08
Data aktualizacji: 2021-11-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź