Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wizyta Ambasadora Brazylii i odznaczenie dla Honorowego Konsula Brazylii

Ambasador Brazylii Hadil Fontes da Rocha Vianna podczas swojej pierwszej wizyty w krakowskim magistracie podkreślił udane kontakty polsko-brazylijskie, szczególnie w dziedzinie edukacji. Podał przykład brazylijskiej studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego Lary Marii Guedes Gonçalves Costa, która w tym roku zwyciężyła w uniwersyteckim konkursie „Interstudent”, jako najlepsza zagraniczna studentka w Polsce.

Fot. Wiesław Majka

Misja ambasadora da Rocha Vianna dobiega końca w listopadzie tego roku, a pandemia nie pozwoliła zrealizować wydarzeń planowanych na 2020 rok związanych z 100. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy obu krajami. Mimo to chciałby doprowadzić do realizacji przynajmniej najważniejszych planów, w tym wizyty Prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, który miałby odwiedzić również Kraków. Do wizyty miałoby dojść jeszcze w tym roku.

Zobacz zdjęcia z wizyty w OTO FOTOkronice Miasta Krakowa

Grzegorz Hajdarowicz pełni funkcję Konsula Honorowego Brazylii w Małopolsce i Śląsku od 2009 roku. Za swoje zasługi z rąk Ambasadora Hadil Fontes da Rocha Vianna otrzymał jedno z najwyższych odznaczeń państwowych Brazylii - Order Rio Branco. Order nadawany jest corocznie 20 kwietnia w Dniu Dyplomacji Brazylijskiej, który jest dniem urodzin José Marii da Silva Paranhos, barona Rio Branco, uznawanego za ojca i twórcę dyplomacji w Brazylii. Uroczystość dekoracji odbyła się w restauracji Wenzl.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia w OTO FOTOkronice Miasta Krakowa

Odznaczenie dla Konsula Honorowego Brazylii Grzegorza Hajdarowicza

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-05-27
Data aktualizacji: 2021-06-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź