Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Gratulacje Prezydenta dla Witalija Kłyczko

Prezydent Jacek Majchrowski pogratulował Witalijowi Kłyczko reelekcji na stanowisko Mera Kijowa. Znany sportowiec i działacz społeczny pokonał konkurentów zdobywając 50,52% głosów mieszkańców i tym samym wygrywając wybory w stolicy Ukrainy w pierwszej turze.

Fot. Kijowska Miejska Administracja
Kijowska Miejska Administracja

Wybory samorządowe na Ukrainie odbyły się 25 października 2020 r. W wielu miastach na decyzję w sprawie mera (burmistrza) mieszkańcy będą musieli poczekać do drugiej tury, planowanej pod koniec listopada. Kampania wyborcza w Kijowie była szczególnie intensywna z uwagi na prestiż stanowiska mera stolicy kraju. Urzędujący dotychczas w Kijowie Witalij Kłyczko musiał się zmierzyć w wyborach aż z 19 kontrkandydatami. Liczenie głosów zakończono dopiero 9 listopada, kiedy to informację o wygranej Kłyczko w pierwszej turze oficjalnie otrzymały miasta partnerskie Kijowa, w tym Kraków.

W liście do Witalija Kłyczko, którego w czasie lat współpracy Jacek Majchrowski miał okazję poznać osobiście, Prezydent Miasta Krakowa napisał:

Zdobycie ponad pięćdziesięciu procent głosów, a tym samym wygrana już w pierwszej turze wyborów, jest niewątpliwie dowodem ogromnego zaufania ze strony mieszkańców stolicy Ukrainy, na które zasłużył Pan przez lata swoją pracą, zaangażowaniem i determinacją. Jest to również najlepszy – z perspektywy włodarza miasta – rodzaj potwierdzenia słuszności obranej przez Kijów strategii rozwoju i zasadności jej kontynuowania. Kijowianie chcą żyć w mieście, które Pan w ich imieniu tworzy i reprezentuje.

Pełna treść listu Jacka Majchrowskiego dostępna TUTAJ

Przypomnijmy, że współpraca Krakowa i Kijowa sięga jeszcze lat 70-tych ubiegłego wieku. W uznaniu jej osiągnięć i potencjału w 1993 roku podpisana została Umowa o współpracy na zasadzie miast bliźniaczych. Miasta realizują projekty w różnych dziedzinach, poczynając od wymiany kulturalnej, a kończąc na gospodarcze komunalnej i promocji.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat