Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Andrzej Tombiński uhonorowany Wielką Odznaką Honorową za Zasługi dla Republiki Austrii

W czwartek, 24 września były Honorowy Konsul Generalny Austrii w Krakowie Andrzej Tombiński otrzymał Wielką Odznakę Honorową za Zasługi dla Republiki Austrii z rąk Ambasadora Republiki Austrii J.E. dra Wernera Almhofera.

Fot. W. Majka - UMK

W uroczystości udział wziął Prezydent Miasta Krakowa, który w swoim wystąpieniu gratulował odznaczonemu zaszczytnego wyróżnienia i dziękował za długoletnie zaangażowanie w życie Krakowa oraz zacieśnianie więzi naszego miasta z austriackimi partnerami. Andrzej Tombiński należy do osób zasłużonych dla Krakowa. Jako przedsiębiorca, wybitny mecenas kultury, a wreszcie długoletni Konsul Austrii przyczynił się do umacniania rangi naszego miasta jako liczącego się w Europie ośrodka nauki, kultury i nowoczesnej gospodarki. Prezydent przywołał organizowane przez  Konsula Tombińskiego cyklicznie „Dni Austrii” w Krakowie, w ramach których przez szereg lat odbywały się koncerty, wystawy, wykłady, spektakle teatralne i prezentacje książek, pozwalające lepiej poznać kulturę, historię oraz dziedzictwo Austrii. Trwale w pamięci zapisała się także premiera filmu dokumentalnego o życiu Juliusa Madtitscha – sprawiedliwego wśród narodów świata, nazywanego austriackim Schindlerem.

Pan Andrzej Tombiński pełnił funkcję Konsula Honorowego Austrii od 2013 r. po zamknięciu Konsulatu Generalnego Austrii przy ul. Krupniczej 42. Po nadaniu prowadzonej przez niego placówce statusu Konsulatu Generalnego w 2016 r. został Honorowym Konsulem Generalnym Austrii w Krakowie. Funkcję tę sprawował do 2019 r. Od stycznia br. nowo otwartą placówką przy ul. Krupniczej 42 kieruje Konsul Generalny Republiki Austrii Philipp Charwath. 

Zobacz zdjęcia z wydarzenia w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2020-09-25
Data aktualizacji: 2020-10-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź