Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Kraków gospodarzem V Europejskiego Kongresu Samorządów

2019-03-27

„Samorząd strategią dla przyszłości” to temat przewodni V Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbył się 8-9 kwietnia w krakowskim Centrum Kongresowym ICE. Podczas EKS zorganizowano ponad 80 wydarzeń, w tym bloki programowe, raporty, panele, warsztaty, wykłady i prezentacje podzielone na 13 ścieżek tematycznych, a także uroczystą galę. Obrady Kongresu otworzył Prezydent Jacek Majchrowski.

Otwarcie Konsulatu Honorowego Republiki Bułgarii

2019-04-08

Do licznej rodziny zagranicznych przedstawicielstw dyplomatycznych działających w naszym mieście dołączył Honorowy Konsulat Republiki Bułgarii. 5 kwietnia 2019 r. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wziął udział w uroczystości wręczenia patentu konsularnego i exequatur nowemu krakowskiemu konsulowi, którym został Wiesław Nowak.

Ambasador Kuby po raz drugi odwiedza Kraków

2019-04-05

Kurtuazyjne spotkanie Prezydenta Jacka Majchrowskiego z Ambasadorem Jorge Marti Martinezem odbyło się w czwartek, 4 kwietnia br.

Ambasador Indii świętował Holi w Krakowie

2019-04-02

Tsewang Namgyal przebywał w Krakowie z pierwszą oficjalną wizytą w związku z Holi - indyjskim świętem kolorów zwiastujących wielobarwny rozkwit wiosennych form życia, które od lat z dużym sukcesem w Nowohuckim Centrum Kultury organizuje Indyjsko-Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury.

Prezydent wsparł projekt Erasmus+ „Razem możemy wszystko”

2019-03-21

21 marca prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z grupą dzieci i nauczycieli z Polski, Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Cypru uczestniczącą w realizacji projektu edukacyjnego Erasmus+ „Together we can” („Razem możemy wszystko”). Partnerem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku z siedzibą przy ul. Urzędniczej 65. Projekt dotyczy wspierania praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji. Prezydent złożył autograf na pięciu koszulkach, które następnie zostaną przekazane na aukcję charytatywną. Zebrane kwoty zasilą konto organizacji wspierającej prawa człowieka, wskazanej przez uczniów.

Wizyta Zastępcy Ambasadora Wielkiej Brytanii

2019-03-22

21 marca 2019 r. wizytę kurtuazyjną Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu złożył Zastępca Ambasadora Wielkiej Brytanii w RP Jason Rheinberg.

Wizyta nowej Ambasador Irlandii w Polsce

2019-02-19

W poniedziałek, 18 lutego Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się w swoim gabinecie z nową Ambasador Irlandii w Polsce J.E Panią Emer O’Connell.

Ambasador Izraela z wizytą w Krakowie

2019-01-28

W poniedziałek 28 stycznia 2019 r. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasador Izraela Anną Azari. Pani Ambasador odwiedziła Małopolskę w związku z udziałem w obchodach 74. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Frans Timmermans w Krakowie

2019-01-23

W środę, 23 stycznia 2019 r., prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

90. urodziny Ennio Morricone w TAURON Arenie Kraków

2019-01-21

Owacjami na stojąco zakończył się wyjątkowy koncert Ennio Morricone, który w sobotę, 19 stycznia, odbył się w TAURON Arenie Kraków. Światowej sławy kompozytor przyjechał do Polski w ramach trasy celebrującej jego 90. urodziny. Z tej okazji maestro otrzymał prezent od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz od zespołu ARM SA, zarządzającej areną.

Znajdź