Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków na targach nowoczesnych technologii w USA

Targi HANNOVER MESSE USA to najważniejsze na świecie forum nowych technologii w przemyśle. Wydarzenie odbywa się pod hasłem przyśpieszenia transformacji przemysłowej oraz rozwoju automatyzacji. Podczas targów spotykają się najważniejsi producenci przemysłowi w Ameryce Północnej, którzy chcą rozwijać relacje i wzmacniać partnerstwa.

Kraków na targach Hannover Messe USA 2022
Fot. materiały prasowe

Przedstawiciele spółki Kraków Nowa Huta Przyszłości S. A., która realizuje projekt „Krakow Metropolitan Area for Business 2” biorą udział w tym wyjątkowym wydarzeniu targowym. Udział w tragach ma na celu zwiększenie rozpoznawalności Krakowa i Małopolski, prezentację potencjału gospodarczego i możliwości inwestycyjnych regionu oraz wsparcie lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw w ekspansji na rynki zewnętrzne m.in. poprzez zaprezentowanie dostępnych na naszym rynku rozwiązań.

Delegacji przewodniczy Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju. W ramach targów, ale też podczas spotkania z inwestorami i przedstawicielami Urzędu Miasta Chicago w Konsulacie Generalnym RP, prezentowany będzie potencjał gospodarczy terenów objętych projektem „Kraków-Nowa Huta Przyszłości”, ale też tzw. „Nowego Miasta” i terenów poszpitalnych wokół ul. Kopernika (Wesoła), które są obecnie zagospodarowywane. Współorganizacji spotkania w konsulacie podjęła się Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

HM USA, to targi organizowane pod egidą największych na świecie targów technologii przemysłowych Hannover Messe, w ramach inicjatywy Hannover Messe Worldwide, zakładającej tworzenie na całym świecie, w oparciu o wiedzę, doświadczenie i silną markę, platform biznesowych dla spotkań uczestników rynków związanych z szeroko rozumianym przemysłem. W ciągu 6 dni, na powierzchni ponad 10 500 m2, swoje technologie i produkty zaprezentuje ok. 500 wystawców z ponad 100 krajów świata. Jak pokazują statystyki z lat poprzednich, wśród prawie 130 tysięcy odwiedzających, ok. 92% stanowią osoby mające wpływ na proces podejmowania decyzji zakupowych w swoich organizacjach.

W ramach wydarzenia targowego przygotowana została publikacja prezentująca potencjał małopolskich firm z branży nowoczesnych technologii i przemysłu oraz możliwości zainwestowania w Metropolii Krakowskiej. Będzie ona rozdysponowana podczas spotkań B2B, wśród potencjalnych inwestorów oraz gości odwiedzających stoisko w Chicago.

Udział w HANNOVER MESSE USA 2022 współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Krakow Metropolitan Area for Business 2” (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020), realizowanego przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. w partnerstwie z Fundacją Małopolska Izba Samorządowa.

UE, Fundusze Europejskie, RP i Małopolska

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-09-08
Data aktualizacji: 2022-09-15
Powrót
Znajdź