Kartka z kalendarza

Światowy Dzień Turystyki

W 1979 r., decyzją Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO), uchwalono Światowy Dzień Turystyki. Święto to obchodzimy corocznie 27 września.

Europejski Dzień Języków

Od 2001 r., z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską, 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Świętuj razem z wortalem „Kraków Otwarty na Świat”, który jest prowadzony w 7 różnych językach oraz wraz z 800 milionami Europejczyków z 47 państw, reprezentujących różne języki i kultury!

Międzynarodowy Dzień Języków Migowych

W celu zwiększenia świadomości znaczenia komunikacji dla realizacji praw człowieka osób niesłyszących, Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło w 2018 r. 23 września Międzynarodowym Dniem Języków Migowych.

Dzień bez Samochodu

Jeżeli dojeżdżając do pracy lub szkoły korzystacie zazwyczaj z samochodu, warto dzisiaj podjąć ekologiczne wyzwanie i przesiąść się na zdrowszą alternatywę – rower, hulajnogę lub tramwaj. 22 września obchodzimy światowy Dzień bez Samochodu!

Dzień Niepodległości Malty

Powierzchnia Malty nie jest większa od Krakowa, liczba mieszkańców to niespełna pół miliona, jednak ten turystyczny raj, w którym słońce świeci przez 300 dni w roku, jest świetnie rozwijającą się gospodarką.

Fiestas Patrias, czyli święto narodowe na sposób chilijski

Nie jeden, nie dwa, ale nawet trzy dni trwa celebracja niepodległości, państwowości i kultury w Chile. Święto rozpoczyna się 18 września uroczystościami upamiętniającymi początek chilijskiej drogi do niepodległości, która rozpoczęła się w 1810 r.

Kiedy w Mexico City bije dzwon

15 września, na godzinę przed północą, plac przed Pałacem Prezydenckim w meksykańskiej stolicy rozbrzmiewa biciem zabytkowego dzwonu. To jeden z najbardziej doniosłych momentów podczas corocznych obchodów Dnia Niepodległości Meksyku przypadającego na 16 września.

Międzynarodowy Dzień Demokracji

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Demokracji, która jest ściśle powiązana z rządami prawa, prawami człowieka i podstawowymi wolnościami.

Dzień zamiany ról szefa i pracownika

14 września mamy zdecydowanie nietypowe święto - Dzień zamiany ról szefa i pracownika. Wyobraźmy sobie, że dzisiaj po przekroczeniu progu miejsca pracy przysłowiowo „wchodzimy w buty” szefa, a przełożony przejmuje nasze obowiązki.

Dzień języka niemieckiego

Dzień języka niemieckiego ma przypominać o pięknie, ekspresji i wyrazistości języka Goethego i Schillera, a także przypominać, że wszystkie języki świata są równoważne.  

POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie
POLECAMY