Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Tajscy urzędnicy z wizytą w Krakowie

W środę, 28 lutego, grupa urzędników reprezentująca szereg tajskich instytucji, agencji i urzędów spotkała się z przedstawicielami władz Krakowa.

Tajscy urzędnicy z wizytą w Krakowie
Fot. Kraków Otwarty na Świat

Gości w Krakowie powitał Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Jerzy Muzyk, podkreślając, że Kraków to miasto otwarte, chętnie dzielące się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami. Roboczą część spotkania wypełniły prezentacje poświęcone specyfice naszego miasta, polityce ochrony dziedzictwa kulturowego uwzględniającej rozwój miasta a także zaangażowaniu lokalnej społeczności w miejskie procesy decyzyjne. Przedstawili je Katarzyna Piotrowska, Zastępczyni Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mateusz Płoskonka, Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia.

Członkowie tajskiej delegacji, na której czele stał były Prezes Najwyższego Sądy Administracyjnego Tajlandii Prof. dr Charnchai Sawangsagdi, to wysokiego szczebla urzędnicy szeregu instytucji i agencji rządowych, a także przedstawiciele tamtejszego sektora prywatnego.

Wizyta w Krakowie to część szkolenia skupiającego się na tematyce sprawiedliwości administracyjnej. W jego ramach tajscy urzędnicy spędzają kilka wypełnionych spotkaniami i oficjalnymi wizytami dni w Polsce. Na początek odwiedzili Warszawę, gdzie spotkali się z przedstawicielami Naczelnego Sądu Administracyjnego rozmawiając  o podobieństwach i różnicach pomiędzy polskim i tajskim systemem sądownictwa administracyjnego. Duże wrażenie na gościach zrobiły polskie rozwiązania i narzędzia prawne w obszarze praw człowieka, które poznali na spotkaniu z przedstawicielami warszawskiego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Podczas wizyty w Krakowie goście skupili się na kwestiach samorządowych - w składzie delegacji znaleźli się również przedstawiciele władz miejskich i regionalnych. Podczas sesji pytań i odpowiedzi kończących każdą przygotowaną prezentację, poruszono szereg praktycznych problemów związanych z zarządzaniem miastem.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-02-29
Data aktualizacji: 2024-03-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź