Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Frankfurt odwiedza przedświątecznie Kraków

W czwartek, 7 grudnia 2023 r., krakowski magistrat odwiedziła grupa 25 członków Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków, organizacji zrzeszającej mieszkańców Frankfurtu nad Menem (link do Frankfurtu w KONŚ), sympatyków naszego miasta. Grupie przewodniczyła Saskia Schneider, wieloletnia członkini koła, a od maja tego roku jego przewodnicząca.

Wizyta Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków 7.12.2023
Fot. Justyna Olszańska Kancelaria Prezydenta

Z gośćmi z Frankfurtu spotkała się Zastępczyni Dyrektora Kancelarii Prezydenta Beata Sabatowicz, która podziękowała im za dotychczasowe zaangażowanie i wspieranie  partnerstwa naszych miast. Podkreśliła, iż od początku istnienia Koła Przyjaciół, czyli od ponad trzydziestu lat udało się wspólnie zorganizować wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów, ale także konkretnych samodzielnych inicjatyw stowarzyszenia, jak np. przekazanie  środków finansowych na renowację kamienicy Hipolitów przy pl. Mariackim 3 czy ufundowanie nagrody w wysokości 300 euro dla ucznia szkoły muzycznej w Krakowie, z okazji 25-lecia działalności Koła w 2014 r.

Spotkanie z członkami Koła Przyjaciół Frankfurt-Kraków 1.12.2023

Goście z Niemiec byli także zainteresowani kwestiami związanymi z pomocą Urzędu Miasta Krakowa na rzecz osób uchodźczych z Ukrainy, którzy z końcem lutego 2022 r. przybyli do naszego miasta. Na pytania dotyczące organizowanych w Krakowie przedsięwzięć kulturalnych odpowiadał Krzysztof Żwirski z Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W związku z faktem, iż większość członków Koła Przyjaciół Frankfurt – Kraków jest w wieku senioralnym, bardzo zależało im również na nawiązaniu kontaktów z krakowianami w podobnym wieku. O sytuacji krakowskich seniorów oraz ich działalności w Centrach Aktywności Seniora opowiedziała Sybilla Borowicka – prezes zarządu Stowarzyszenia Radosny Senior oraz członkini krakowskiej Rady Seniorów. Wizyta mieszkańców Frankfurtu w Krakowie z pewnością pozytywnie wpłynie na zacieśnianie więzi partnerskich obu miast i poszerzy wzajemne kontakty o kolejne dziedziny. 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-12-07
Data aktualizacji: 2024-01-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź