Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Urząd dostępny dla mieszkańców. Lwów poznaje dobre praktyki UMK

Po raz kolejny krakowski magistrat dzielił się swoimi dobrymi praktykami z partnerami z Ukrainy. 1 grudnia 2023 roku, w ramach jednodniowej wizyty studyjnej, nasze miasto odwiedziła delegacja kierowniczek z Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Lwowa.

Delegacja Wydziału Spraw Administracyjnych Lwowa
Fot. Kraków Otwarty na Świat

W składzie delegacji znalazły się Dyrektorka Wydziału Spraw Administracyjnych Marjana Diuganczuk, jej Zastępczyni ds. Usług Marta Fedorczuk oraz Kierowniczka jednego z lwowskich Centrów Obsługi Mieszkańców Marjana Turok. Przedstawicielki Urzędu Miasta Lwowa zawitały do Krakowa po 2-dniowej roboczej wizycie w czeskim Brnie.

Wizyta w Krakowie, której merytoryczny program przygotował Wydział Spraw Administracyjnych UMK była zogniskowana na przybliżeniu lokalnego systemu świadczenia usług administracyjnych oraz funkcjonowania Punktów Obsługi Mieszkańców.

W siedzibie Wydziału Spraw Administracyjnych UMK przy Al. Powstania Warszawskiego przedstawicielki Lwowa spotkały się z Dyrektorem Tomaszem Popiołkiem. Zwiedziły także Centrum Administracyjne wraz z Panią Kierownik Agnieszką Ulanowską i Panią Sylwią Baniak. Następnie delegacja zapoznała się z pracą Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii Serenada, o której opowiedział Kierownik Piotr Laskowski. Na koniec o dobrych praktykach i… ciekawostkach pracy w Referacie Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych oraz Referacie ds. Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej opowiedzieli lwowiankom kierownicy z Wydziału Spraw Administracyjnych przy ul. Wielickiej – Maria Jarosz i Mateusz Zając.

Podczas wizji lokalnej przedstawicielki Lwowa zwracały szczególną uwagę na wdrożony w UMK system kolejkowy, możliwość załatwienia usług online, zaplecze informatyczne i wykorzystywane w UMK oprogramowanie, scentralizowane rejestry na których pracują polscy urzędnicy, ale także np. dostępność krakowskich urzędów dla osób z niepełnosprawnościami.

Delegacja Wydziału Spraw Administracyjnych Lwowa

 

Delegacja Wydziału Spraw Administracyjnych Lwowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-12-04
Data aktualizacji: 2023-12-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź