Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wizyta studyjna Agencji Urbanistyki UrbaLyon

W piątek, 6 października 2023 roku, z wizytą studyjną w Krakowie przebywali członkowie Agencji Urbanistyki „UrbaLyon” z Lyonu. Swoim doświadczeniem z Francuzami dzielili się przedstawiciele Wydziału Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji, Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji, Wydziału Planowania Przestrzennego, Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, a także Agencja Rozwoju Miasta Krakowa i Zarządu Zieleni Miejskiej.

Wizyta studyjna Agencji Urbanistyki UrbaLyon
Fot. Kraków Otwarty na Świat

UrbaLyon to organizacja non-profit, która zrzesza specjalistów m.in. urbanistów, socjologów, geografów oraz architektów. Członkowie podejmują działania powiązane z wymianą wiedzy i doświadczenia pomiędzy partnerami publicznymi, jak również przeprowadzają badania, które mają na celu wsparcie partnerów w tworzeniu i rozwijaniu obszarów miejskich i podmiejskich. W tym roku członkowie organizacji odwiedzili Kraków w ramach wizyty lokalnej, podczas której omówione zostały takie tematy jak: dokumenty strategiczne miasta jak Strategia Rozwoju Krakowa, inwestycje miejskie realizowane w dzielnicy Wesoła oraz wyzwania przyszłościowe miasta. Goście zapoznali się również z ideą krakowskich ogrodów społecznych oraz rozwijanych dzięki takim inicjatywom funkcji społecznych.  

Prezentacji Agencji Rozwoju Miasta Krakowa (Violetta Kursa) oraz wydziałów merytorycznych UMK (Piotr Wierchosławski, Leszek Jasiński, Marceli Łasocha, Mateusz Płoskonka) francuscy eksperci wysłuchali w auli na ul. Kopernika 19. Przy tej okazji mogli oni zapoznać się z bogatą historią dzielnicy Wesoła oraz zobaczyć zachodzące przemiany na omawianym obszarze podczas spaceru, który poprowadziła Pani Oxana Kurakova z ARM.  

Po czasie wolnym goście zostali zaproszeni na teren „Tajemniczego Ogrodu” przy magistracie (pl. Wszystkich Świętych 3-4), gdzie przedstawicielki Zarządu Zieleni Miejskiej - Katarzyna Przyjemska-Grzesik i Angelika Książek - przedstawiły prezentację na temat ogródków społecznych w Krakowie i działań miejskich realizowanych w tym temacie.  

Wizyta studyjna Agencji Urbanistyki UrbaLyon

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-10-12
Data aktualizacji: 2023-10-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź