Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

20 lat OtoFotoKroniki Krakowa!

W 2024 roku mija dokładnie dwadzieścia lat, od kiedy w Internecie pojawiła się pierwsza galeria OtoFotoKronikiKrakowa – serwisu gromadzącego relacje przygotowane przez fotografów Urzędu Miasta Krakowa.  Z okazji rocznicy Kancelaria Prezydenta przygotowała retrospektywną wystawę plenerową, którą od 4 marca można oglądać na Placu Wszystkich Świętych przed Pawilonem Wyspiańskiego.

20 lat OtoFotoKroniki Krakowa
Fot. Kraków Otwarty na Świat

Od 2004 roku wszyscy krakowianie i krakowianki mogą śledzić na własne oczy, co dzieje się pod Wawelem miesiąc po miesiącu. Przez dwie dekady wszędobylscy fotografowie wykonali blisko dwa miliony zdjęć, z których wybrali setki tysięcy najlepszych. Na wyciągnięcie ręki czeka dziś osiem tysięcy albumów – a ta liczba codziennie rośnie! Zajrzyjcie koniecznie i sprawdźcie, czy jesteście na którymś zdjęciu: https://www.krakow.pl/otofotokronika/

Pamięć zawodzi, a wspomnienia przepadają bezpowrotnie. A w OtoFotoKroniceKrakowa wszystko mamy na kliknięcie – wydarzenia doniosłe i banalne, celebry i codzienności, wielkie rauty i szare drogi powiatu. Prawdziwy milion migawek miasta.

Autorami fotografii prezentowanych na wystawie są Wiesław Majka, Piotr Wojnarowski, Bogusław Świerzowski, Jan Graczyński, Anna Kaczmarz i Paweł Baranowski.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-03-04
Data aktualizacji: 2024-03-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź