Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Akcja solidarności w Konsulacie Generalnym Ukrainy

23 lutego 2024 r., w przeddzień 2. rocznicy pełnoskalowej wojskowej agresji Rosji na Ukrainę,  Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowśkyj zorganizował spotkanie solidarnościowe z udziałem władz miasta, województwa i krakowskiego korpusu konsularnego.

Akcja solidarności w Konsulacie Generalnym Ukrainy
Fot. Piotr Wojnarowski - Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa

W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Konsulatu Generalnego Ukrainy przy al. płk. W. Beliny-Prażmowskiego 4, wzięli udział akredytowani w Krakowie konsulowie różnych krajów, Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Bogusław Kośmider oraz przedstawiciele społeczności ukraińskiej.

Podczas swojego przemówienia Bogusław Kośmider przekazał Konsulowi Wojnarowśkiemu wyrazy solidarności i wdzięczności dla ukraińskich żołnierzy, którzy bohatersko bronią granic i wartości Europy. „Wszyscy są zmęczeni wojną i to zmęczenie – odpowiednio rozgrywane przez różne siły polityczne - niestety przekłada się na budowanie ukraińsko-polskich czy ukraińsko-europejskich animozji. Nie wolno nam na to pozwolić. Jako mieszkańcy miasta wielokulturowego i empatycznego, miasta które buduje swój kapitał społeczny i ekonomiczny m.in. na potencjale przybyłych z Ukrainy uchodźców, musimy pamiętać, kto jest wrogiem, a kto – naszym przyjacielem i partnerem” – podkreślił Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa. 

Zobacz zdjęcia ze spotkania na OtoFotoKronika Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-02-23
Data aktualizacji: 2024-03-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź