Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

URBACT IV - Spotkanie Lokalnej Grupy Działania projektu ARCHETHICS

Jak mieszkańcy i użytkownicy Nowej Huty postrzegają jej dysonansowość, rozmawiali interesariusze dziedzictwa najmłodszej dzielnicy Krakowa, podczas kolejnego spotkania Lokalnej Grupy Działania, związanej z realizacją projektu pn. „Zrównoważone zarządzanie dysonansowym dziedzictwem Krakowa na przykładzie Nowej Huty - ARCHETHICS” w ramach programu URBACT IV.

Archetics
Fot. Kraków Otwarty na Świat

Dyskutowano o problemach, stereotypach i wyzwaniach pamięci miejsca – zarówno tej przednowohuckiej, jak i tej z okresu największego rozkwitu huty, a także o tym, jak ją przenieść do czasów współczesnych i opowiadać o niej nowym mieszkańcom. Spotkanie służyło ukierunkowaniu działań, które mają być prowadzone w ramach projektu.

Tym razem uczestników Lokalnej Grupy Działania gościła ARTzona/Ośrodek Kultury Norwida.

Projekt pn. „Zrównoważone zarządzanie dysonansowym dziedzictwem Krakowa na przykładzie Nowej Huty - ARCHETHICS” miasto Kraków realizuje z myślą o popularyzacji i ochronie zabytkowego charakteru „starej” Nowej Huty. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy, ochrona i promocja europejskiego dziedzictwa (materialnego i niematerialnego) związanego z architekturą i historią XX wieku z okresu reżimów totalitarnych.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (program URBACT IV) na lata 2021-2027.

Archethics

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-12-06
Data aktualizacji: 2023-12-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź