Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Międzynarodowy turniej tańca o puchar prof. Mariana Wieczystego

W dniach 8-10 grudnia w Hali 100-lecia KS Cracovia oraz w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna” odbyła się jubileuszowa edycja największego i najbardziej popularnego turnieju tańca – Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego.

Turniej tańca o puchar prof. Wieczystego
Fot. wieczysty.eu

Od kilku edycji turniej ten ma charakter międzynarodowy, w którym uczestniczą pary zagraniczne oraz sędziowie międzynarodowi. Jak zawsze, turniej ten odbywa się w grudniu, jako podsumowanie tanecznego sezonu.

W środowisku tanecznym, nie tylko krakowskim, ogólnopolskim, ale także i europejskim, Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego to wydarzenie, którego nie trzeba reklamować. Od 50 lat turniej rozgrywany jest w Krakowie, bo to właśnie w naszym mieście prof. Marian Wieczysty szkolił kolejne pokolenia tancerzy, trenerów i sędziów.

Od kilku lat gospodarzem turnieju jest Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, a wśród widzów zasiadają goście ze świata kultury i biznesu oraz przedstawiciele krakowskiego korpusu konsularnego.

Zgodnie z tradycją tego turnieju, tegoroczna rywalizacja przebiegała w tańcach narodowych oraz w hip-hopie. Był to zatem prawdziwy festiwal sportowo-taneczny, z różnorodnością stylów i zawodników, wśród których byli najmłodsi, nieco starsi i seniorzy.

W programie pojawiło się też kilka dodatkowych punktów, które podkreślały ten bogaty 50-letni staż „Wieczystego”. Była to również doskonała okazja, by podziękować wszystkim tych osobom, które w szczególny sposób wspierały i nadal wspierają rozwój krakowskiego środowiska tanecznego.

Za nami wspaniałe widowisko artystyczne, ale i prawdziwie sportowe emocje. Każdy znalazł swoje ulubione rytmy – albo gorące i żywiołowe latynoamerykańskie albo dystyngowane standardy. Usatysfakcjonowani byli również miłośnicy mazura czy oberka, a także bardziej nowoczesnego hip hopu i salsy. Bo jak mawiał profesor Marian Wieczysty „tańczyć każdy może”, a sam taniec także może mieć różne formy i oblicza.

Szczegółowy program turnieju można znaleźć na stronie: www.wieczyty.eu. Zmagania par można było śledzić na żywo i na kanale youtube PTT.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-11-30
Data aktualizacji: 2023-12-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź