Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Piąta edycja Hoover Table. Zostań darczyńcą!

W tym roku akcja Hoover Table odbywa się już po raz piąty. Tym razem podopieczni Zespołu Placówek Resocjalizacyjno-Socjologicznych (ZPRS) przy Górce Narodowej pod okiem sześciu szefów doskonałych krakowskich kuchni przygotują dania, które będą ocenione w konkursie.

Hoover Table po raz 5
Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Młodzież z ZPRS już drugi raz uczestniczy we wspólnym projekcie Urzędu Miasta Krakowa, Konsulatu Generalnego USA w Krakowie i Amerykańskiej Izby Handlowej AmCham. W tym roku chłopcy spróbują nawiązać do słynnego charytatywnego Obiadu Nieobecnego Gościa wydanego przez Herberta Hoovera w 1920 roku. W ramach konkursu ugotują posiłek składający się z przystawki, dania głównego i deseru.

Do wykonania i serwowania dań przygotowują ich podczas poprzedzających konkurs warsztatów kulinarnych mentorzy z restauracji Bianca, Boccanera, Fiorentina oraz hoteli: Holiday Inn Krakow City Centre, Hotel Saski Krakow, Sheraton Grand Krakow. Warsztaty już trwają!

 

Partnerem tegorocznej edycji projektu Hoover Table jest Zespół Szkół Gastronomicznych Nr 2 w Krakowie przy ul. Zamoyskiego 6. Dzięki życzliwości Dyrekcji, to właśnie tam odbędzie się część warsztatów i finał konkursu zaplanowany 13 listopada. W skład jury wejdą wyłącznie darczyńcy: 5 firm/osób, które jako pierwsze przekazały darowiznę przekraczającą kwotę 2000 zł.

Tradycyjnie odbędzie się także gala i koncert, wraz z ceremonią uhonorowania darczyńców, co nastąpi 30 listopada w Auli Florianka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, która też dołączyła do partnerów naszego projektu.

Nieustająco zachęcamy firmy i osoby indywidualne do współfundowania nagród dla chłopców z ośrodka przy Górce Narodowej poprzez wpłacanie darowizn na konto Akcji Hoover Table:

 

Konto prowadzi partner akcji - Fundacja Pełni Kultury

Numer Rachunku Bankowego: 52 1020 2892 0000 5702 0779 6909

Nazwa Banku: Bank PKO BP S.A.
Adres: ul. Czerwone Maki 45/96, 30-392 Kraków
Telefon: +48 784705985
E-mail: biuro@pelnikultury.pl
NIP 6762495782

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-10-23
Data aktualizacji: 2023-11-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź