Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Konkurs plastyczny „Tradycje narodów świata – Tradycje Krakowa”. Etap lokalny rozstrzygnięty!

Znamy już laureatów pierwszego, lokalnego etapu międzynarodowego konkursu plastycznego Ligi Miast Historycznych „Tradycje narodów świata”, który był organizowany przez miasto Kraków w dniach 18 marca – 18 kwietnia 2021 roku. Czyja praca będzie reprezentować Kraków na międzynarodowym etapie konkursu w rosyjskim Kazaniu?

Fot. Praca Zuzi Antosiak
Praca Zuzi Antosiak "Krakowskie puzzle"

Konkurs plastyczny „Tradycje Krakowa”, będący pierwszym, lokalnym etapem międzynarodowego konkursu „Tradycje narodów świata”, był skierowany do dzieci w wieku 9-13 lat. Zadaniem uczestników było wykonanie rysunku przedstawiającego krakowskie tradycje.

Spośród otrzymanych prac jury wybrało zwycięzcę: Zuzię Antosiak, która nadesłała pracę pt. „Krakowskie puzzle”.

Wyróżnienia otrzymali: Michał Wojciechowski za „Lajkonika”, Zosia Cudek za „Chochoła”, Ewa Nowak za „Wianki” i Jakub Jaskółka za  „Wianki”.

Wszystkie zgłoszone prace plastyczne były bardzo ładne i jury było naprawdę trudno wyłonić zwycięzcę. Poziom otrzymanych prac był bardzo wysoki, a młodzi artyści stosowali różne techniki i rozwiązania plastyczne. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają drobne upominki od Organizatora, a osoby wyróżnione i zwyciężczyni - nagrody od Prezydenta Miasta Krakowa.  

Praca „Krakowskie puzzle” została zgłoszona do konkursu organizowanego przez Ligę Miast Historycznych i Miasto Kazań , gdzie będzie reprezentować Kraków. Wynik konkursu międzynarodowego poznamy 26 czerwca.

Gratulujemy zwyciężczyni, wyróżnionym  oraz wszystkim uczestnikom!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-05-04
Data aktualizacji: 2021-05-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat