Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków smakowicie inspiruje na Święta

Z uwagi na szczególne środki ostrożności, podjęte w celu ochrony zdrowia mieszkańców i gości Krakowa, nie możemy w tym roku niestety chłonąć przedświątecznej atmosfery naszego miasta beztrosko krążąc po Targach Bożonarodzeniowych czy zajadając lokalne przysmaki w przytulnych restauracjach. Nie znaczy to jednak, że przedświąteczny Kraków jest mniej magiczny i mniej smakowity!

Fot. Wiesław Majka

Gdy zimowy chłód wzmaga apetyt, a spacer po pięknych ulicach Krakowa zachęca do skosztowania czegoś lokalnego, pamiętajmy, że wiele kultowych punktów małej gastronomii naszego miasta pozostaje otwartych, sprzedając krakowskie przysmaki na wynos!

Dania na wynos na każdy gust – tradycyjne lub nowoczesne, na co dzień, ale także na tę wyjątkową okazję, którą są Święta – oferują także liczne krakowskie restauracje. Pełną ofertę ich usług znajdziecie na przykład w serwisie Mapa krakowskiej gastronomii.

W trudnym czasie walki z pandemią, gdy do najbardziej poszkodowanych branż gospodarki należy właśnie gastronomia i usługi turystyczne, pomóżmy krakowskim przedsiębiorcom. Wspierać lokalny biznes gastronomiczny możemy np. kupując usługi przez Internet – co promuje najnowsza miejska inicjatywa „W te Święta zamawiam online”.  

A jak powinien smakować zimowy, świąteczny Kraków?

Zapraszamy do obejrzenia smakowitego filmu o naszym mieście, przygotowanego przez Zuzę Zak -  ambasadorkę polskiej (i wschodnioeuropejskiej) kuchni i kultury w Wielkiej Brytanii, autorkę książki kulinarnej „Polska: New Polish Cooking” („Polska: Nasza kuchnia w nowej odsłonie”) i promotorki polskich smaków na Food Network.

Autorem zdjęć i reżyserem filmu, nakręconego w Krakowie podczas ubiegłorocznych Targów Bożonarodzeniowych jest Yasin Salazar.

 

Więcej przepisów kuchni polskiej (nie tylko na Święta) znajdziecie na stronie: zuzazak.com

A więcej lokalnych przysmaków – w krakowskich restauracjach!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2020-12-04
Data aktualizacji: 2020-12-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź