Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Hiszpania inspiruje młodych polskich ilustratorów

Jak postrzegają Hiszpanię młodzi polscy ilustratorzy? Jakie mają skojarzenia z tym krajem? Zapraszamy do parku im. dr. Henryka Jordana na wystawę plenerową „Hiszpania inspiruje”, która stara się odpowiedzieć na te pytania.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Na wystawie będącej platformą łączącą Hiszpanię i Polskę prezentowane są charakterystyczne dla Hiszpanii elementy kultury, sztuki, sportu, gastronomii, przyrody i architektury, widziane oczami 11 znakomitych polskich ilustratorów: Hanny Cieślak, Zosi Dzierżawskiej, Daniela Gutowskiego, Tymka Jezierskiego, Martyny Kostrzyckiej, Izy Kaczmarek-Szurek, Patryka Mogilnickiego, Oli Niepsuj, Kornela Nurzyńskiego, Tomasza Opalińskiego i Dawida Ryskiego.

Dodatkowo na każdej ilustracji można znaleźć kod QR, który po zeskanowaniu odsyła do informacji z dziedziny, którą inspirował się grafik.

Kuratorem ekspozycji jest polski ilustrator Patryk Mogilnicki, autor książki „Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja” (Wydawnictwo Karakter, 2017).

Wystawa jest efektem współpracy z Ambasadą Hiszpanii w Polsce, Instytutu Turystyki Turespaña, Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa i Instytutu Cervantesa w Krakowie.

Wystawę można oglądać w parku im. dr. Henryka Jordana przy al. 3 Maja 11, do 10 stycznia.
Wstęp jest wolny. Prosimy pamiętać o obowiązujących wytycznych sanitarnych.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat