Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wizyta Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie

Konsul Generalny Ukrainy Wiaczesław Wojnarowskyj swoją misję w Krakowie rozpoczął w marcu 2020. , jednak ze względu na sytuację pandemiczną pierwsza oficjalna wizyta w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego mogła się odbyć dopiero teraz.

Fot. Wiesław Majka

Okręg konsularny Konsulatu Generalnego w Krakowie obejmuje województwa: dolnośląskie, śląskie, opolskie, małopolskie i świętokrzyskie. Podczas wizyty, która miała charakter kurtuazyjny i zapoznawczy, Konsul Generalny Wiaczesław Wojnarowskyj zapewnił Prezydenta Jacka Majchrowskiego, że dołoży wszelkich starań na rzecz dalszego rozwoju dobrosąsiedzkich polsko-ukraińskich, a także zadeklarował gotowość realizacji wspólnych projektów i przedsięwzięć. Te jednak, z uwagi na pandemię, mogą być na razie realizowane wirtualnie albo też – tak jak przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia partnerstwa ze Lwowem– zostaną przesunięte na przyszły rok. Konsulat Ukrainy z pewnością będzie w nim aktywnie uczestniczył.

Teraz jednak,  działalność Konsula Generalnego w pierwszych miesiącach sprawowania swojej misji z konieczności koncentruje się na kwestiach pomocy Ukraińcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji poza granicami kraju. Według szacunków Konsulatu Ukrainy, w Krakowie obecnie mieszka – pracuje bądź studiuje – nawet 80 tysięcy Ukraińców.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w OTOFOTOKronice Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2020-07-09
Data aktualizacji: 2020-07-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź