Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Uzupełnienie do artykułu Olgi Szpunar, „Uczniowie mają już dość”

W artykule „Uczniowie mają już dość”, który ukazał się 18 kwietnia w „Gazecie Wyborczej” oraz w portalu Krakow.Wyborcza.pl, redaktor Olga Szpunar odniosła się do kwestii związanych z kondycją psychiczną uczniów oraz wsparciem im udzielanym przez szkolnych psychologów i pedagogów. W kontekście opublikowanego materiału warto uzupełnić, że oprócz pomocy specjalistów, pracujących w krakowskich szkołach, mieszkańcy mogą korzystać także ze wsparcia pracowników ośmiu poradni psychologiczno-pedagogicznych działających w Krakowie. Z myślą o uczniach i rodzicach uruchomiły one bezpłatne telefony wsparcia, o czym informowaliśmy m.in. za pośrednictwem Portalu Edukacyjnego Miasta Krakowa, portalu Magiczny Kraków oraz serwisu prasowego Urzędu Miasta Krakowa 14 kwietnia.

Rodzice i uczniowie potrzebujący pomocy kogoś z zewnątrz lub chcący po prostu porozmawiać, mogą skorzystać z telefonów wsparcia – działających od poniedziałku do piątku we wszystkich ośmiu poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Warto podkreślić, że są one dostępne dla mieszkańców także w godzinach wieczornych – każda poradnia co najmniej trzy razy w tygodniu pełni dyżur do godz. 22.00. Z placówkami można kontaktować się telefonicznie, w niektórych przypadkach można to zrobić także poprzez Skype’a lub za pośrednictwem dostępnego on-line czatu.

Lista poradni psychologiczno-pedagogicznych wraz z danymi kontaktowymi oraz godzinami pełnionych dyżurów jest dostępna w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa. Są tam także dostępne porady dla osób pozostających w domach, które zostały przygotowane przez ekspertów z krakowskich poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Ewa Całus
Dyrektorka Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa

pokaż metkę
Autor: EWA CAŁUS
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat