Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zamknięcie fragmentu ul. Obrońców Krzyża

Pod koniec lipca Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozpoczął naprawę torowiska tramwajowego w ciągu ul. Kocmyrzowskiej – od przystanku „Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego” do przystanku „Wańkowicza”. W związku z postępem prac, od 26 września – wprowadzone zostały kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Zamknięty został przejazd przez tarczę skrzyżowania ul. Obrońców Krzyża z ul. Kocmyrzowską. Kierowcy będą korzystać z objazdów do ul. Obrońców Krzyża i Żeromskiego: w stronę centrum miasta przez rondo Kocmyrzowskie; od centrum miasta zawrotka na skrzyżowaniu z ul. Bulwarową i Cienistą. Sygnalizacja na skrzyżowaniu została wyłączona.

Obowiązują zmiany w komunikacji miejskiej – szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

W trakcie zamknięcia wymienione zostanie torowisko tramwajowe w obrębie przejazdu drogowego. Zostaną tam zastosowane prefabrykowane płyty betonowe, co pozwoli wyeliminować problem uszkodzeń nawierzchni na przejeździe. Roboty w tym miejscu potrwają do niedzieli, 2 października. Całość prac torowych na ul. Kocmyrzowskiej zakończy się w grudniu, a ich koszt to ok. 19,5 mln zł.

Czas zamknięcia skrzyżowania wykorzystają ekipy drogowe – przeprowadzą wymianę nawierzchni na ul. Kocmyrzowskiej w cieniu prac torowych. Modernizacja Kocmyrzowskiej – zadanie w ramach programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-23
Data aktualizacji: 2022-09-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź