Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Na krakowskich drogach

Jak Strefa Czystego Transportu ochroni zdrowie krakowian?

2023-09-21

W Krakowie dużo zostało już zrobione dla polepszenia jakości powietrza, ale jak wielokrotnie podkreślają w swoich wypowiedziach mieszkańcy, nie są to wciąż działania wystarczające. Stąd decyzja o podjęciu dalszych kroków – w tym przypadku znacznego ograniczenia zanieczyszczeń pochodzących z transportu. Strefa Czystego Transportu to skuteczna metoda poprawy jakości powietrza, a tym samym ochrony zdrowia ludzi mieszkających na objętym nią terenie.

Nowa organizacja ruchu w rejonie mostu Dębnickiego

2023-09-20

W nocy z 24 na 25 września zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu drogowego w rejonie mostu Dębnickiego. Ma ona związek z kolejnym etapem remontu tej przeprawy oraz przebudową ulic Tadeusza Kościuszki i Zwierzynieckiej.

MPK i straż miejska przypominają kierowcom o zasadach parkowania

2023-09-19

Europejski Tydzień Mobilności to dobra okazja do zwrócenia uwagi na jeden z problemów komunikacji miejskiej w centrum miasta, jakim są nieprawidłowo zaparkowane samochody. Przypadki blokowania tramwajów są coraz rzadsze, ale nadal zdarzają się na takich ulicach jak Długa, Piłsudskiego czy Karmelicka.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
IV

Trasa Wolbromska: zajęcie tymczasowego chodnika na ul. Pachońskiego

2023-09-19

Roboty przy budowie Trasy Wolbromskiej dotarły do ul. Pachońskiego. Od 20 września zamknięty dla pieszych został tymczasowy chodnik po północnej stronie tej ulicy, na wysokości wlotu budowanej arterii.

Kocmyrzowska
XVIII XVIII XVII

Rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej: rusza realizacja robót

2023-09-18

Pod koniec sierpnia wojewoda małopolski wydał decyzję ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności na rozbudowę ul. Kocmyrzowskiej na odcinku od węzła Grębałów do ul. Bukszpanowej wraz z torowiskiem, pętlą tramwajową i towarzyszącą infrastrukturą sieci podziemnych. Pozwoliło to na przekazanie placu budowy wykonawcy inwestycji. Już w tym tygodniu firma Gülermak sp. z o.o. rozpocznie realizację pierwszych prac.

Remont ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej: większy zakres prac przy sieci gazowej

2023-09-14

Trwa przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej. Wkrótce na teren inwestycji wkroczą ekipy gazowni. Ich roboty obejmą całą sieć gazową. Te prace nie były planowane w takiej skali, uwzględniono jednak prośbę zgłoszoną przez właściciela sieci gazowej.

XVIII XVIII II

Budowa gazociągu, utrudnienia na ul. Sądowej

2023-09-15

Na ul. Sądowej, na odcinku od ul. Kordylewskiego do ul. Szafera, Polska Spółka Gazownictwa prowadzi prace związane z budową sieci gazowej wraz z przyłączami. Od 2 do 6 października ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego.

III

Ulica Piękna w remoncie

2023-09-15

W poniedziałek, 18 września, rozpoczął się remont nawierzchni ulicy Pięknej na Prądniku Czerwonym.

VI

Nowy chodnik i przejście dla pieszych na ul. Zakliki z Mydlnik

2023-09-15

18 września rozpoczęła się budowa obustronnego chodnika wraz z przejściem dla pieszych na ulicy Zakliki z Mydlnik. Prace są prowadzone w rejonie posesji nr 10–14.

XVIII XVIII VIII

Ulice Wapowskiego i Zientary zyskają nowy asfalt

2023-09-15

19 września na ulicach Bernarda Wapowskiego (na odcinku od ul. Warchałowskiego do ul. Hollendra) oraz Michała Zientary (ul. Chlebicznej do ul. Topografów) ruszyły remonty nawierzchni jezdni.

Znajdź