Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Na krakowskich drogach

XVIII

Będzie lepsza nawierzchnia na fragmencie al. Solidarności

2024-07-19

Kończą się prace bitumiczne na al. Solidarności na wysokości os. Stalowego – w piątek, 19 lipca drogowcy układali nawierzchnię asfaltową na parkingach. W połowie przyszłego tygodnia, ekipy bitumiczne pracować będą po drugiej stronie ulicy – przy os. Szkolnym. Prace na tym fragmencie potrwają do piątku, 26 lipca. Pojawią się zawężenia jezdni, w razie potrzeby ruch kierowany będzie przez osobę do tego uprawnioną.

Kluczowa faza przebudowy ul. Zwierzynieckiej i postępy prac w okolicach

2024-07-19

Prace nad przebudową ul. Zwierzynieckiej wkraczają w kluczową fazę, a ich zakończenie planowane jest na koniec sierpnia. Po ponad 180 latach od wytyczenia, ulica ta przechodzi kolejną metamorfozę. Na dużych fragmentach pojawiły się nowe chodniki, a drogowcy pracują nad brukowaniem miejsc parkingowych. Poza skrzyżowaniami z ulicami Małą, Retoryka i Powiśle, torowisko jest już gotowe.

Prace gwarancyjne Trasy Łagiewnickiej

2024-07-17

Od wtorku, 23 lipca do czwartku, 25 lipca prowadzona będzie naprawa gwarancyjna Trasy Łagiewnickiej, pod ulicą Zakopiańską. Prace polegać będą na przywróceniu równości w ciągu południowej jezdni głównej Trasy Łagiewnickiej pod ulica Zakopiańską – w miejscu gdzie obecnie obowiązuje ograniczenie prędkości.

Wyłączenie ruchu na ul. Westerplatte i prace na torach pętli „Nowy Bieżanów P+R”

2024-07-16

W sobotę, 20 lipca, przywrócony został ruch tramwajowy na al. Powstania Warszawskiego, natomiast rozpoczęły się prace przy wymianie ciepłociągu na ul. Westerplatte oraz prace na torach od przystanku „Bieżanowska” do pętli „Nowy Bieżanów P+R”. W związku z tym zmienione zostały kursy komunikacji miejskiej.

XVIII

Prace na ul. Brzeskiej, zmiany dla kierowców i pieszych

2024-07-05

Wodociągi Miasta Krakowa budują sieć kanalizacji sanitarnej na ulicy Brzeskiej. Prace prowadzone są od budynku nr 1, w rejonie ul. Igołomskiej, do budynku nr 32c, w rejonie ul. Drożyskiej. Roboty spowodowały zwężenie jezdni, zajęcie pobocza, a także zieleńca.

XVIII XVIII XIV

Budowa nowej sieci kanalizacji sanitarnej w Łęgu

2024-07-05

Trwa budowa nowej sieci kanalizacji sanitarnej na ulicy Ciepłowniczej. Roboty prowadzone są od okolic przejazdu kolejowego do przystanku autobusowego „EC Łęg”.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Roboty na ul. Kamieńskiego, zmiany w organizacji ruchu drogowego

2024-07-05

15 lipca rozpoczęła się naprawa nieszczelnych dylatacji na wiadukcie na ul. Kamieńskiego, nad ul. Powstańców Śląskich. Wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu drogowego, ale przejezdność w obu kierunkach jest zachowana. Prace mają się zakończyć 28 lipca.

Prace na skrzyżowaniu ul. Centralnej i Nowohuckiej

2024-07-05

Wyjazd z ul. Centralnej w ul. Nowohucką (kierunek rondo 308 Dywizjonu) zmieni się diametralnie. Wykonany zostanie dodatkowy pas do skrętu w prawo, który ma poprawić przepustowość oraz bezpieczeństwo. Prace rozpoczęto 16 lipca.

XV

Chodnik w remoncie na ul. Miśnieńskiej

2024-07-04

W czwartek, 4 lipca, ekipy brukarskie rozpoczęły remont chodnika na ul. Miśnieńskiej. Prace są prowadzone na wysokości budynków nr 5 – 10.

IV

Remont jezdni i chodnika na ul. Meiera

2024-07-04

Trwają prace remontowe jezdni i chodnika na ul. ks. Józefa Meiera na os. Gotyk. Roboty prowadzone są na fragmencie od al. 29 Listopada do bocznej ulicy Meiera.

Znajdź