Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Koncert o świętości wspomoże powodzian

Dwie wielkie postaci kardynał Stefan Wyszyński oraz św. Maksymilian Kolbe, ich asceza i gotowość do poświęceń były inspiracją do koncertu "Nie wystarczy urodzić się człowiekiem", który już 9 stycznia odbędzie się w Krakowie.

Pełen zadumy i refleksji, muzyki i słowa inspirowanego listami i przemówieniami dwóch wielkich Polaków - taki ma być koncert w którym udział wezmą studenci III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Jana Pawła II, aktorzy Tadeusz Malak i Jacek Lecznar oraz chór "Psalmodia".

- Oprócz aspektu duchowego i artystycznego całe wydarzenie ma charakter charytatywny. Kwesta, która już się rozpoczęła pośród studentów będzie kontynuowana w trakcie samego koncertu. Nasza pomoc skoncentruje się na dwóch wieloosobowych rodzinach z okolic Tarnobrzegu, które w tegorocznej powodzi straciły niemal cały dobytek - tłumaczy dyrektor Teatru Hagiograf, Izabela Drobotoicz-Orkisz, organizator koncertu. Jak dodaje, prócz pomocy finansowej równolegle rozpoczęła się zbiórka zimowej odzieży oraz produktów, które pomogą rozpocząć normalne życie.

Koncert odbędzie się w niedzielę 9 stycznia o godzinie 17:30 w Bazylice św. Franciszka z Asyżu przy ulicy Franciszkańskiej 3. Wstęp jest bezpłatny. (WARS)

pokaż metkę
Osoba publikująca: WIESŁAW SZCZUREK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-12-31
Data aktualizacji: 2010-12-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź