Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zaniepokojenie stanem finansów miasta

Niepokój o finanse miasta w dobie kryzysu gospodarczego to temat interpelacji Łukasza Wantucha. Radny Adam Migdał interpeluje w sprawie oświetlenia ciągu pieszego przy ul. Jagodowej.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Radny Łukasz Wantuch, powołując się na dane z gospodarki niemieckiej oraz badań wśród polskich przedsiębiorców, zwraca uwagę na oznaki spowolnienia gospodarczego i martwi się o stan budżetu miasta w następnych latach. Radny sugeruje powołanie zespołu UMK, który miałby przedstawić scenariusze na najbliższe lata dekoniunktury gospodarczej oraz sposoby działania i zaradzenia problemom.

Druga interpelacja radnego również wynika z obaw o finanse miasta i  dotyczy powrotu do sprzedaży miejskiej działki przy ul. Wita Stwosza, obok dworca kolejowego. Działka została wycofana ze sprzedaży w związku z pomysłem utworzenia w tym miejscu parku kieszonkowego. Radny dopytuje, czy działka nadal jest przeznaczona do sprzedaży.

Z kolei radny Adam Migdał zwraca się do Prezydenta z prośbą o przycięcie gałęzi i konarów drzew znajdujących się w ciągu ul. Jagodowej do pętli tramwajowej Borek Fałęcki, ponieważ roślinność zasłania nowe oświetlenie.

pokaż metkę
Autor: Ewelina Garbacka-Kalemba
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2019-11-13
Data aktualizacji: 2019-11-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź