Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Park&Ride czynne w nocy?

Co zrobić ze starymi, wycofanymi ze służby autobusami? Może przerobić je na toalety? W tej sprawie interpelację złożył radny Łukasz Wantuch. Z kolei radny Artur Buszek chciałby otwarcia parkingów Park and Ride w godzinach nocnych.

Fot. mi.krakow.pl

Radny Łukasz Wantuch chciałby, aby niektóre stare autobusy przerabiano na pojazdy sanitarne z toaletami. W ten sposób przerabiane są autobusy w Petersburgu, co ostatnio zobaczył na własne oraz inny radny – Adam Kalita. Jak przekonuje radny Wantuch, taki przerobiony autobus może być o wiele lepszym i komfortowym rozwiązaniem niż zwykłe toi toi. Taki pojazd, będący na wyposażeniu miasta, można szybko uruchomić i wykorzystywać na przykład podczas Dni Dzielnicy i innych uroczystości miejskich – precyzuje radny.

Z kolei interpelacja radnego Artura Buszka dotyczy funkcjonowania parkingów Park&Ride w godzinach nocnych. Jak przekonuje radny, coraz częściej mieszkańcy Krakowa oraz osoby spoza miasta pracujące w krakowskich firmach, są aktywni (także zawodowo) w godzinach nocnych, niestety z parkingów nie można korzystać nocami. Radny prosi o informację, czy możliwa jest zmiana regulaminu korzystania z tych parkingów tak aby umożliwić korzystanie z nich również osobom w godzinach nocnych (np. osobom pracującym na nocne zmiany).

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2019-05-31
Data aktualizacji: 2019-05-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź