Odwiedź Kraków rozwiń menu
Kulinarny Kraków rozwiń
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Srebrna Góra

ADRES: Kraków

Wycieczkę rozpoczynamy przy zachodnim krańcu Lasu Wolskiego, przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego. Stąd asfaltową drogą, mijając winnicę Srebrna Góra, wspinamy się na szczyt o tej samej nazwie.

Srebrna Góra, czwarte pod względem wysokości wzgórze pasma Sowińca, nieodmiennie kojarzy się z niezwykłym obiektem dziedzictwa historii. To erem ojców kamedułów, posadowiony na samym jej szczycie w latach 1604-09. Dziś, zgodnie z surową regułą zakonu, mężczyźni mogą nawiedzać klasztorny kościół jedynie w wyznaczonych godzinach, zaś kobiety - tylko podczas specjalnie wyznaczonych dwunastu dni w roku. Co ważne, mnisi wpuszczają gości jedynie na modlitwę, a nie na zwiedzanie świątyni. Jeśli jednak nie uda się zajrzeć za furtę, nie należy się martwić: nawet odpoczynek w cieniu ogromnych kasztanowców i lip rosnących na dziedzińcu przed klasztorem przynosi spokój godny tego magicznego miejsca.

Ze Srebrnej Góry wędrujemy przez Polanę pod Dębiną Aleją Wędrowników, a następnie Aleją do Kopca w kierunku kopca Piłsudskiego. 

 

Srebrna Góra

Klasztor Kamedułów

 

pokaż metkę
Data
Osoba publikująca: Katarzyna Płachecka
Podmiot publikujący: Wydział Ds. Turystyki
Powrót