Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Pożądanie. Władza. Uległość. Co stracisz, walcząc o godność? "Pokora" Szczepana Twardocha to epicka powieść o rewolucji, wojnie i miłości. Fani "Króla" będą zachwyceni!

Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie
materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie

11 listopada 1918. Leutnant Alois Pokora wychodzi ze szpitala na ulice zrewoltowanego Berlina. Stary świat się skończył.

La Belle Époque umarła w okopach I wojny światowej. Nowy świat rodzi się w bólach: na froncie zachodnim i podczas rewolucji, przetaczającej się przez pokonane Niemcy.

Alois nie należał do starego świata, nie należy też do nowego. Syn górnika z Górnego Śląska, zrządzeniem losu wyrwany z proletariackiej rodziny, wszędzie spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Samotny i prześladowany, wierzy tylko w erotyczną relację z perwersyjną, dominującą Agnes. Jednak w świecie, który się skończył, nic nie jest prawdziwe.

"Pokora" to porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność.

KONKURS

Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki „Pokora” Szczepana Twardocha wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Chcecie zdobyć książkę? Napiszcie nam w kilku zdaniach, dlaczego chcecie ją przeczytać!  Odpowiedzi podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 25 września do godz. 12. W tytule maila wpiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE, a w jego treści adres, na który ma zostać przesłana książka. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat