Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Australijska "Wojna i pokój". Nagroda Bookera 2014. Przedstawiamy Wam dziś powieść "Ścieżki Północy" Richarda Flanagana!

Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie
materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie

Osadzony w japońskim obozie, którego jeńcy są wykorzystywani do pracy przy budowie Kolei Śmierci w Birmie, chirurg Dorrigo Evans nie może przestać myśleć o romansie z żoną swego wuja sprzed dwóch lat. Bliski rozpaczy codziennie musi walczyć o ocalenie podlegających mu żołnierzy przed głodem, cholerą, torturami... Pewnego dnia otrzymuje list, który zmieni jego życie na zawsze.

Jest to opowieść o wielu rodzajach miłości i śmierci, o wojnie i prawdzie, do której dochodzi się z wiekiem, o sukcesie, który osiąga się po to tylko, by uświadomić sobie, co się straciło.

KONKURS

Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki „Ścieżki Północy” Richarda Flanagana wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Chcecie zdobyć książkę? Odpowiedzcie na następujące pytanie: Jaką powieść określiłbyś/określiłabyś mianem arcydzieła i dlaczego? Odpowiedzi podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do poniedziałku, 4 maja do godz. 12. W tytule maila wpiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE, a w jego treści adres, na który ma zostać przesłana książka. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat