Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kolejne prace na remontowanej al. Solidarności

17 czerwca drogowcy rozpoczęli prace remontowe na kolejnym odcinku al. Solidarności – między skrzyżowaniem z ul. Orkana i Struga a skrzyżowaniem z al. Przyjaźni i ul. Mierzwy. Ruszyła również wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Struga.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Na kolejnym fragmencie al. Solidarności w pierwszej kolejności są prowadzone prace brukarskie po stronie parku Szwedzkiego. Obowiązują lokalne zwężenia jezdni.

Na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Struga rozpoczęły się prace asfaltowe. Oto ich harmonogram:

  • noc z 20 na 21 czerwca – układanie warstwy ścieralnej na wewnętrznym pasie
    • W tym czasie: brak możliwości skrętu w lewo w ul. Struga i zawracania (jadąc od placu Centralnego), wyjazd z ul. Orkana na al. Solidarności tylko w prawo (w kierunku centrum Nowej Huty), objazd do ul. Struga przez przełączkę na wysokości ul. Bulwarowej, objazd do ul. Orkana przez skrzyżowanie na wysokości ul. Przyjaźni, Mierzwy i al. Solidarności.

Prace prowadzone są przy wyłączeniu sygnalizacji świetlnej. W miejscu prowadzonych robót obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/godz. Realizacja tych prac uzależniona jest od warunków pogodowych.

Roboty bitumiczne przy parkingach prowadzone będą w dziś, 21 czerwca, w ciągu dnia. Wówczas planowane jest zakończenie całości prac na tym fragmencie.

W związku z robotami swoją trasę zmieniła linia nocna nr 601. Szczegóły w komunikacie: Remont al. Solidarności – zmiana trasy linii nr 601.


Przypomnijmy, że zakres remontu nakładkowego na al. Solidarności został poszerzony. Na polecenie prezydenta Aleksandra Miszalskiego prace objęły całość drogi, a nie jak pierwotnie planowano – tylko wybranych odcinków jezdni. Docelowo wyremontowany zostanie odcinek od pl. Centralnego do ul. Bulwarowej. Zakończenie remontu zaplanowano na koniec września.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ma zabezpieczone środki na połączenie nakładkami dwóch skrzyżowań, tj. ul. Struga z al. Przyjaźni (w kwocie 1,1 mln zł).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-12
Data aktualizacji: 2024-06-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź