Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zakres remontu nakładkowego al. Solidarności poszerzony

Zakres prac remontu nakładkowego na al. Solidarności został poszerzony. Na polecenie prezydenta Aleksandra Miszalskiego prace obejmą całość drogi, a nie jak pierwotnie planowano – tylko wybranych odcinków jezdni. Docelowo wyremontowany zostanie odcinek od pl. Centralnego do ul. Bulwarowej. Zakończenie remontu zaplanowano na koniec września.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ma zabezpieczone środki na połączenie nakładkami dwóch skrzyżowań tj. ul. Struga z al. Przyjaźni (w kwocie 1,1 mln zł). Te prace rozpoczną się ok. 24 czerwca. Docelowo planowana jest realizacja prac nakładkowych na odcinku od pl. Centralnego do ul. Bulwarowej.

Dotychczasowe działania

Do końca czerwca drogowcy mają zakończyć realizację prac na wszystkich trzech skrzyżowaniach. Aktualnie zakończono malowanie nowej nawierzchni na skrzyżowaniu z ulicą Bulwarową. Przed drogowcami jest wykonanie oznakowania na skrzyżowaniu z al. Przyjaźni i ul. Mierzwy.

Przygotowanie większej inwestycji

Przypomnijmy, że obecnie przygotowywana jest gruntowna przebudowa alei Solidarności wraz z realizacją zbiorników retencyjnych. Te prace będą wykonywane za kilka lat. W związku z odsunięciem w czasie gruntownej przebudowy konieczne było zrealizowanie pilnych prac remontowych, ułatwiających codzienne przemieszczanie się mieszkańców. Dzięki realizowanym obecnie działaniom poprawi się komfort jazdy kierowców, rowerzystów, ale i pieszych w tej części miasta. 

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-22
Data aktualizacji: 2024-06-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź