Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Lepsza nawierzchnia na fragmencie al. Solidarności

Gruntowna przebudowa al. Solidarności odsunęła się w czasie, aby jednak poprawić komfort kierowców, na jej fragmencie wymieniona zostanie nawierzchnia. Zyskają również piesi i rowerzyści. Prace rozpoczęły się 5 marca, sukcesywnie będą się więc pojawiać zmiany w organizacji ruchu.

Fot. ZDMK

Miasto ma w planach przebudowę al. Solidarności – obejmie ona nie tylko jezdnię, ale również torowisko. Zanim zadanie przejdzie fazę projektową i realizacyjną, poprawiona zostanie nawierzchnia jezdni.

Remont al. Solidarności ruszył 5 marca. Pracami objęty został rejon skrzyżowania z ul. Bulwarową (tzw. agrafka). Tu drogowcy zajmą się wymianą krawężników oraz regulacją wysokościową przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Poprawiony zostanie również przystanek. Pojawią się lokalne zwężenia jezdni.

Większe zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w trakcie prac bitumicznych – szczegóły podamy w osobnym komunikacie.

Prace na tzw. agrafce będą kosztować ok. 2 mln zł. W zależności od posiadanych środków finansowych, planowana jest dalsza wymiana nawierzchni na kolejnych skrzyżowaniach al. Solidarności (w kierunku placu Centralnego) oraz odcinkach znajdujących się pomiędzy nimi.

O szczegółach informować będziemy na bieżąco.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-03-01
Data aktualizacji: 2024-03-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź