Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kto wybuduje żłobek na ul. Niebyłej?

To będzie kolejna placówka opiekuńcza dla maluchów na Wzgórzach Krzesławickich. Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na projekt i budowę żłobka przy ul. Niebyłej. Oferty można składać do 7 czerwca.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Do 7 czerwca można składać oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę żłobka samorządowego przy ul. Niebyłej. Zgodnie z koncepcją i programem funkcjonalno-użytkowym, opracowanym na zlecenie ZIM przez biuro „Pionka pracownia architektoniczna” z Krakowa, planuje się tam realizację placówki dla ok. 80 dzieci.

Z uwagi na charakterystykę działki budynek będzie miał trzy kondygnacje, a na ok. 776 m2 powierzchni użytkowej znajdą się cztery sale, sanitariaty, pomieszczenia administracyjne i socjalne. Żłobek będzie posiadał własną kuchnię z magazynem żywności, a także pokój pielęgniarski. Poszczególne kondygnacje budynku będą dostępne dla osób niepełnosprawnych z poziomu przyległego terenu lub za pomocą windy osobowej.

Inwestycja obejmować będzie również montaż instalacji OZE wraz z panelami fotowoltaicznymi, która pozwoli na obniżenie bieżących kosztów utrzymania i funkcjonowania obiektu. Budynek będzie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Ponadto planuje się zastosowanie wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła.

Zadaniem wykonawcy będzie również zagospodarowanie terenu wokół przyszłego żłobka, w tym budowę dojść i dojazdów wraz z miejscami postojowymi. Nasadzona będzie zieleń, przewidziano miejsce pod ogródki warzywne, pojawi się mała architektura.

Zgodnie z planem wykonawca będzie miał łącznie 20 miesięcy na realizację zadania od momentu podpisania umowy.

Szczegóły przetargu dostępne są na platformie zimkrakow.ezamawiajacy.pl.

Warto wiedzieć, że dzielnica Wzgórza Krzesławickie wzbogaci się też o dwie inne placówki dla maluchów. Żłobki planowane są do budowy przy ul. Wadowskiej i Lubockiej. Inwestycje objęte są dofinansowaniem w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech „Maluch+” 2022–2029 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-24
Data aktualizacji: 2024-06-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź