Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie

Uchylmy okienka wolno żyjącym kotom

2023-11-29

Okres zimowy to czas szczególnie dokuczliwy dla wolno żyjących kotów. Uchylmy dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, aby ochronić je przed zimnem i mrozem.

Klimat–Energia–Gospodarka Wodna
XVIII XVIII XVII

Nowe zbiorniki retencyjne przy ul. Burzowej i Folwarcznej – przetarg na budowę

2023-11-27

Jednostka Klimat–Energia–Gospodarka Wodna ogłosiła przetarg na budowę trzech zbiorników retencyjnych: dwóch przy ul. Burzowej, jednego przy ul. Folwarcznej, a także przebudowę części istniejącego otwartego rowu m.in. na częściowo zamknięty kanał retencyjny.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
XVIII XVIII XVII

Remont skrzyżowania ul. Darwina i Grębałowskiej

2023-11-24

W poniedziałek, 27 listopada, rozpoczął się remont tarczy skrzyżowania ulic Darwina i Grębałowskiej. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, prace potrwają do 1 grudnia.

Kraków i PKP PLK wspólnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa

2023-11-24

Miasto Kraków i PKP PLK SA chcą współpracować przy likwidacji przejazdów kolejowych na ulicach Kąpielowej w Swoszowicach i Blokowej na Wzgórzach Krzesławickich. 24 listopada podpisano listy intencyjne w tej sprawie. Ze strony miasta pod dokumentami podpis złożył zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, a w imieniu PKP PLK – członek zarządu Piotr Majerczak.

Odmieniony plac zabaw przy ul. Kantorowickiej
XVIII XVIII XVII

Odmieniony plac zabaw przy ulicy Kantorowickiej

2023-11-17

Zakończyły się prace przy placu zabaw przy ulicy Kantorowickiej. Nowa przestrzeń jest miejscem idealnym na dziecięcą zabawę, aktywny wypoczynek pod chmurką.

Wybory do Rad Dzielnic 2023

Działaj na rzecz lokalnej społeczności! Weź udział w wyborach do Rad Dzielnic

2023-11-10

W niedzielę, 10 grudnia, odbędą się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W 18 krakowskich dzielnicach zostanie wybranych 366 radnych. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość wybrania swoich przedstawicieli do poszczególnych rad dzielnic. Warto wziąć udział w wyborach i mieć realny wpływ na to, kto będzie reprezentował interesy dzielnicy, w której mieszkamy.

Rewitalizacja parku Zielony Jar Wandy
XVIII XVIII XVII

Rewitalizacja parku Zielony Jar Wandy

2023-10-27

Trwają prace rewitalizacyjne w parku Zielony Jar Wandy. I etap prac zakończy się w przyszłym roku.

Nowe miejsce edukacji najmłodszych nowohucian

2023-10-12

W tym roku powiększyła się samorządowa baza przedszkolna w dzielnicy XV Mistrzejowice – miasto zakupiło, dostosowało i odpowiednio wyposażyło budynek na osiedlu Piastów, do którego wprowadziła się filia Samorządowego Przedszkola nr 187 „Pod Lipami”. W tej samej lokalizacji urządzono także żłobek. Nie są to jedyne inwestycje oświatowe, jakie miasto realizuje aktualnie na terenie Nowej Huty.

XVIII XVIII XVII

Co dalej z dworem w Wadowie

2023-09-19

Jeszcze w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej planuje ogłosić przetarg na adaptację i modernizację zabytkowego dworu Badenich w Wadowie przy ul. Glinik 63. Budowa byłaby wówczas realizowana w latach 2024–2026.

XVIII XVIII XVII

Jeszcze bliżej przyrody! Powstaje centrum edukacyjno-ekologiczne

2023-08-23

W Węgrzynowicach – dzielnica Wzgórza Krzesławickie – powstanie Centrum Spotkań Edukacyjno-Ekologicznych. Rozpoczął się właśnie pierwszy etap budowy obejmujący wszystkie niezbędne prace ziemne. Nową przestrzeń, która wkomponuje się w istniejącą na tym terenie zieleń, wypełnią: park ze ścieżkami rekreacyjnymi, place zabaw, punkty obserwacji przyrody oraz pawilon z salą wielofunkcyjną, kawiarnią i tarasem widokowym.

Znajdź