Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie

XVIII XVIII XVII

Kto wybuduje żłobek na ul. Niebyłej?

2024-05-24

To będzie kolejna placówka opiekuńcza dla maluchów na Wzgórzach Krzesławickich. Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na projekt i budowę żłobka przy ul. Niebyłej.

XVIII XVIII XVII

Rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej: zmiana organizacji ruchu na wysokości kościoła

2024-05-22

Od 27 maja zmieni się organizacja ruchu na ul. Kocmyrzowskiej na wysokości kościoła. Ma to związek z kolejnym etapem robót przy budowie sieci ciepłowniczej.

XVIII XVIII XVII

Wielkie oratoria – muzyczne spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

2024-05-21

Jeden z najwybitniejszych twórców późnego baroku będzie bohaterem najbliższego koncertu z cyklu „Muzyczne spotkania na Wzgórzach Krzesławickich”. Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza w sobotę, 25 maja o godz. 19.00 na „Wielkie oratoria Georga Friedricha Haendla”. Wybrane utwory niemieckiego kompozytora zabrzmią w kościele Miłosierdzia Bożego.

XVIII XVIII XVII

Jest koncepcja dla nowego żłobka na Wzgórzach Krzesławickich

2024-05-20

Zarząd Inwestycji Miejskich dysponuje już koncepcją architektoniczną i programem funkcjonalno-użytkowym dla pierwszego z dwóch żłobków zaplanowanych w dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Chodzi o placówkę przy ul. Wadowskiej.

XVIII XVIII XVII

Rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej: korekta organizacji ruchu przy ul. Architektów

2024-05-16

W związku z kolejnym etapem prac przy przebudowie sieci wodociągowej w ramach rozbudowy ul. Kocmyrzowskiej, wprowadzono korekty organizacji ruchu przy skrzyżowaniu z ul. Architektów.

XVIII XVIII XVII

Rozbudowa ulicy Studziennej

2024-05-16

Rozpoczęła się rozbudowa fragmentu ulicy Studziennej na Wzgórzach Krzesławickich. Robotami objęty został fragment od budynku nr 2 do ul. Darwina. Prace realizuje deweloper w ramach inwestycji niedrogowej.

Program Budowy Parkingów Lokalnych – wnioski do końca maja

2024-05-15

Projekt pod nazwą „Program Budowy Parkingów Lokalnych” ruszył w 2020 r. Niedawno miasto przyjęło nową uchwałę, która wprowadziła w nim dwie zmiany – dotyczące wkładu rzeczowego oraz minimalnej liczby miejsc postojowych. Wnioski można składać do końca maja.

XVIII XVIII XVII

Remont na ulicy Morwowej, zmiany dla kierowców

2024-05-13

Trwa remont nawierzchni i parkingu na ulicy Morwowej na Wzgórzach Krzesławickich. Obecnie drogowcy prowadzą prace brukarskie – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

XVIII

Umowa w sprawie rozbudowy Muzeum Nowej Huty podpisana

2024-05-08

6 maja Muzeum Krakowa podpisało umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotyczącą remontu i dostosowania do potrzeb nowoczesnej placówki muzealnej dawnego kina Światowid na os. Centrum E 1, w którym mieści się obecnie Muzeum Nowej Huty.

XVIII XVIII XVII

Remont chodnika na ul. Bystronia

2024-04-18

Trwa remont chodnika na ul. Bystronia w Łuczanowicach – od budynku nr 23 do 43. Ruch dwukierunkowy jest utrzymany, ale pojawiły się zwężenia jezdni.

Znajdź