Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jest koncepcja dla nowego żłobka na Wzgórzach Krzesławickich

Zarząd Inwestycji Miejskich dysponuje już koncepcją architektoniczną i programem funkcjonalno-użytkowym dla pierwszego z dwóch żłobków zaplanowanych w dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Chodzi o placówkę przy ul. Wadowskiej.

Fot. wizualizacja

Wykonawcą zleconych przez ZIM dokumentów jest firma projektowa ah! design Agnieszka Hornowska z Krakowa.

Żłobek powstanie przy ul. Wadowskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Glinik. Budynek zaprojektowany jest na rzucie zbliżonym do kwadratu i tak usytuowany, aby zapewnić optymalne warunki oświetleniowe dla maluchów. Na dwóch kondygnacjach przewidziano pomieszczenia dla ok. 60 dzieci, w tym strefy zabaw i leżakowania, jadalnie, kuchnię, sanitariaty, pomieszczenia techniczne i administracyjne. Wokół urządzony zostanie teren zielony, a od strony ulicy znajdzie się kilka miejsc postojowych.

– Posiadając koncepcję i program funkcjonalno-użytkowy jak najszybciej będziemy chcieli ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwolenia na budowę i realizację robót budowlanych – informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor ZIM w Krakowie.

Warto wiedzieć, że na finiszu jest też opracowywanie koncepcji i programu funkcjonalno-użytkowego dla drugiego ze żłobków na Wzgórzach Krzesławickich. Budynek również powstanie w technologii modułowej, a miejsce opieki znajdzie tam ok. 50 dzieci.

Obie inwestycje uzyskały dofinansowanie w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2022–2029, finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-20
Data aktualizacji: 2024-05-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź