Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Plac zabaw w Czyżynach będzie jak nowy!

Jeszcze w tym roku rozpoczną się zmiany na placu zabaw przy ul. Niepokalanej Panny Marii. Zarząd Zieleni Miejskiej zaplanował modernizację istniejącego obiektu z nawierzchnią trawiastą, urządzeniami fitness, drabinkami do ćwiczeń, piaskownicą oraz boiskiem do piłki nożnej.

Fot. wizualizacja

Istniejące obecnie urządzenia oraz obiekty małej architektury takie jak ławki i kosze na śmieci są w większości w złym stanie. Po modernizacji teren zostanie wyposażony w nowe urządzenia takie jak leżaki i stojaki rowerowe. Zaprojektowano także podział terenu na plac zabaw dla najmłodszych oraz dla starszych dzieci. Głównym obiektem placu zabaw dla najmłodszych będzie zestaw z podestami, na które może wjechać osoba na wózku. Odpowiednie przystosowanie mają także huśtawki „gniazdo” występujące na obu placach zabaw. Po modernizacji wszystkie obiekty rekreacji będą jednolite pod względem materiałowym i kolorystycznym.

Podstawowym założeniem dotyczącym projektu zieleni jest wprowadzenie naturalnej, estetycznej roślinności nawiązującej charakteru przestrzeni. Zastosowane zostaną piętrowe nasadzenia krzewów o różnych pokrojach, uzupełniające się nawzajem w spójnej kompozycji. Będą tu więc zarówno egzemplarze roślin wysokich pełniących funkcję izolacyjną od ul. Niepokalanej Panny Marii oraz nasadzenia gatunków o charakterze okrywowym. Istniejące ukształtowanie terenu zostaje zachowane. Projekt nie ingeruje w znajdujące się we wschodniej części pagórki.

pokaż metkę
Autor: Malgorzata Stuch
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-19
Data aktualizacji: 2023-09-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź