Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XIV Czyżyny

nowe rośliny wodne w Parku Lotników Polskich
XVIII XVIII XIV

Nowe rośliny wodne w parku Lotników Polskich

2024-04-11

W parku Lotników Polskich wokół zbiornika zostały posadzone rośliny wodne. Zarząd Zieleni Miejskiej wokół nich ustawił ogrodzenia zabezpieczające. Apeluje o ich nieprzekraczanie, nie wchodzenie w strefę przybrzeżną, a także nie wpuszczanie na nią czworonogów.

Tężnia na Bagrach

Niebawem uruchomione zostaną tężnie solankowe i pitniki

2024-04-11

Do końca kwietnia krakowskie tężnie solankowe i miejskie pitniki zostaną uruchomione po zimowej przerwie.

„Ogród z klasą” w Twojej szkole! Zgłoś się do 3. edycji programu

2024-04-03

To już 3. edycja popularnego programu zajęć dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych, który inspiruje i zachęca do tworzenia szkolnych ogrodów. Dlaczego akcja cieszy się dużym zainteresowaniem? Ponieważ uprawa roślin zachęca dzieci do dbania o zdrowy styl życia, a lekcje w „zielonej klasie” są pełne ciekawostek. Zgłoszenia do programu są przyjmowane do końca maja, a wyniki poznamy do 28 czerwca.

Plan ogólny podstawowym dokumentem planistycznym dla miast

2024-02-22

Plan ogólny to nowe narzędzie planistyczne, które do końca 2025 roku musi zastąpić studium gminne. To efekt ostatniej nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Prace modernizacyjne na placu zabaw w Czyżynach

2024-02-21

Niedługo plac zabaw przy ul. Niepokalanej Panny Marii w Czyżynach będzie jak nowy! Trwają prace w ramach I etapu modernizacji tej przestrzeni. Powstanie tam strefa zabawy zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Pojawią się także ławki i leżaki oraz nowe nasadzenia krzewów i roślin wysokich.

XVIII XVIII XIV

Bezpłatne zajęcia tenisa stołowego dla mieszkańców Czyżyn

2024-02-12

Do 30 kwietnia w sali gimnastycznej XXX Liceum Ogólnokształcącego na osiedlu Dywizjonu 303 nr 66 odbywają się bezpłatne treningi tenisa stołowego.

powstaje park woźniców
XVIII XVIII XIV

Bliżej do parku Woźniców

2024-01-02

Pod koniec ubiegłego roku zakończyły się pierwsze prace budowlane w przyszłym parku Woźniców. Przy ul. Sołtysowskiej 11a powstały plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu w ramach budżetu obywatelskiego.

Znajdź