Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Budowa gazociągu Wężerów–Przewóz – spotkanie informacyjne

Dziś, 11 marca zaplanowano spotkanie informacyjne dla mieszkańców osiedla Przewóz w sprawie realizowanego projektu budowy gazociągu DN700 Wężerów–Przewóz. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 w klubie Przewóz przy ul. Łutnia 1.

Fot. gaz-system.pl

Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informacje m.in. na temat zaprojektowanej trasy, zakresu i harmonogramu projektu oraz procedury wypłaty odszkodowań.

Gazociąg, bezpośrednio połączony z gazowym korytarzem Północ-Południe, pozwoli na uruchomienie nowej drogi zaopatrywania w paliwo gazowe odbiorców z terenu Krakowa. Przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego i zapewnienia ciągłości dostaw przy zwiększonym zapotrzebowaniu na gaz. Realizacja inwestycji stworzy też możliwości przyłączania nowych odbiorców przemysłowych, w szczególności z sektora elektroenergetycznego.

Ważną korzyścią dla społeczności lokalnej będzie corocznie odprowadzany przez spółkę GAZ-SYSTEM podatek od nieruchomości w wysokości 2 proc. wartości budowanej infrastruktury przesyłowej zlokalizowanej na terenie danej gminy.

Gazociąg zlokalizowany będzie w województwie małopolskim. Jego trasa przebiegać będzie przez teren gmin: Słomniki, Radziemice, Kocmyrzów-Luborzyca, Koniusza i Kraków.

Więcej informacji o gazociągu można znaleźć na stronie internetowej gaz-system.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-27
Data aktualizacji: 2024-03-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź