Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XIII Podgórze

Będą nowe miejscowe plany

2023-12-01

Wydział Planowania Przestrzennego UMK przystępuje do sporządzania sześciu nowych miejscowych planów zagospodarowania.

Uchylmy okienka wolno żyjącym kotom

2023-11-29

Okres zimowy to czas szczególnie dokuczliwy dla wolno żyjących kotów. Uchylmy dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, aby ochronić je przed zimnem i mrozem.

Przedświąteczny karp dla Krakowa – zapraszamy na Rynek Podgórski

2023-11-29

10 tysięcy porcji karpia, kapusta z grochem, zupa grzybowa i pieczywo – kolejny raz wraz z Bartłomiejem Szczoczarzem, właścicielem gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska, organizujemy bezpłatny przedświąteczny poczęstunek dla mieszkańców Krakowa. Dzisiaj od godz. 16.00 będziemy na Rynku Podgórskim.

III

Kaczy bufet powraca do krakowskich parków

2023-11-27

Kaczy bufet to specjalny automat z pokarmem dla ptactwa wodnego. Dzięki niemu kaczki dostają odpowiednie dla nich pożywienie – z witaminami i mikroelementami. Automaty wydają karmę bezpłatnie, cztery razy na godzinę, aby uniknąć przekarmienia oraz marnowania jedzenia. Pamiętajmy, że suchy chleb to nie jest dobry pomysł na dokarmianie kaczek!

Spółdzielnia Muzyczna w Teatrze KTO

2023-11-07

W czwartek, 7 grudnia, o godz. 19.30, Spółdzielnia Muzyczna zaprasza na ostatni koncert z cyklu „Interakcje” do Teatru KTO. Podczas wydarzenia zabrzmią utwory polskich kompozytorek młodej generacji. Dopełnieniem wieczoru będzie dzieło fińskiej artystki Kaiji Saariaho. „Wallflower” Moniki Szpyrki oraz „Polka is a Czech dance” Niny Fukuoki. W programie znajdzie się także „Hagalaz” działającej w Australii Dobromiły Jaskot.

Wybory do Rad Dzielnic 2023

Działaj na rzecz lokalnej społeczności! Weź udział w wyborach do Rad Dzielnic

2023-11-10

W niedzielę, 10 grudnia, odbędą się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W 18 krakowskich dzielnicach zostanie wybranych 366 radnych. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość wybrania swoich przedstawicieli do poszczególnych rad dzielnic. Warto wziąć udział w wyborach i mieć realny wpływ na to, kto będzie reprezentował interesy dzielnicy, w której mieszkamy.

Saski Ogród Krakowian dostępny dla mieszkańców
XIII

Saski Ogród Krakowian dostępny dla mieszkańców

2023-11-07

Tuż przy ruchliwej ul. Saskiej pojawiła się nowa przestrzeń idealna do odpoczynku z książką w ręce. Ta zielona enklawa została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

rewitalizacja podwórek przy ul. Limanowskiego
XIII

Rewitalizacja podwórka w kwartale budynków przy ul. Józefińskiej i Limanowskiego

2023-11-03

Zakończyła się rewitalizacja podwórka przy ulicach Józefińskiej 24, 24a i Limanowskiego 13. Zadanie zostało wykonane w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji w Krakowie z udziałem dotacji Fundusze Europejskie dla Małopolski

Prace na ulicy Strycharskiej

2023-10-27

Na ul. Strycharskiej (od ul. Sarmackiej do ul. Kuklińskiego) trwa remont nawierzchni jezdni i chodników.

Kładka między Ludwinowem a Kazimierzem: umowa na roboty podpisana

2023-10-05

Kraków będzie miał kolejną kładkę pieszo-rowerową nad Wisłą, tym razem na wysokości Kazimierza i Ludwinowa. Umowa podpisana, czas na roboty budowlane.

Znajdź