Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XIII Podgórze

Dieta bezglutenowa bez tajemnic – spotkanie z dietetykiem

2024-04-15

Jak prawidłowo powinna przebiegać diagnostyka chorób glutenozależnych? Na czym polega dieta bezglutenowa? Jakie pułapki czyhają na osoby na diecie bezglutenowej? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można uzyskać już w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia, podczas specjalnego spotkania z dietetykiem w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych przy ul. Zabłocie 20.

Kwietniowa ekowędrówka w parku Bednarskiego

2024-04-15

Chcesz lepiej poznać park im. Wojciecha Bednarskiego i dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca? Jeśli tak, weź udział w kwietniowej ekowędrówce, organizowanej przez Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej. Spacerowicze wyruszą już w najbliższy czwartek, 18 kwietnia, o godz. 16.00 spod bramy głównej przy ul. Parkowej.

XIII

Nowa remiza strażacka oficjalnie otwarta

2024-04-12

W niedzielę, 14 kwietnia, oficjalnie otwarta została remiza dla Ochotniczej Straży Pożarnej osiedla Przewóz. W inauguracji wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Tężnia na Bagrach

Niebawem ruszą tężnie solankowe i pitniki, potem miejskie fontanny

2024-04-11

Do końca kwietnia po przerwie zimowej zostaną uruchomione tężnie solankowe i pitniki. Miejskie fontanny, tak, jak w ubiegłym roku, ruszą natomiast w połowie czerwca.

XIII

Zwężenie na ulicy Romanowicza

2024-04-11

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadzi prace na ul. Romanowicza. W związku z robotami ulica jest zawężona – do połowy kwietnia roboty trwają w rejonie skrzyżowania z ul. Lipową, a następnie przeniosą się na odcinek od skrzyżowania do budynku nr 23.

Rozpędza się budowa szkoły i przedszkola w Płaszowie

2024-04-04

Po rozbiórce starych budynków szkolnych i przygotowaniu terenu pod nowy obiekt prace przy budowie kompleksu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Grochowej wchodzą w decydującą fazę. Inwestycja o wartości około 65 mln zł zakończy się w 2026 r. Miejsce nauki i opieki znajdzie tam około 670 uczniów, a zatrudnienie około 80 nauczycieli i pracowników obsługi.

„Ogród z klasą” w Twojej szkole! Zgłoś się do 3. edycji programu

2024-04-03

To już 3. edycja popularnego programu zajęć dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych, który inspiruje i zachęca do tworzenia szkolnych ogrodów. Dlaczego akcja cieszy się dużym zainteresowaniem? Ponieważ uprawa roślin zachęca dzieci do dbania o zdrowy styl życia, a lekcje w „zielonej klasie” są pełne ciekawostek. Zgłoszenia do programu są przyjmowane do końca maja, a wyniki poznamy do 28 czerwca.

Nowa lokalizacja stacji komunikacyjnej w Krakowie

2024-03-28

Stacja monitoringu jakości powietrza, która była zlokalizowana dotychczas przy ul. Dietla, od 25 marca prowadzi pomiary w nowej lokalizacji, jaką jest ciąg komunikacyjny przy ul. Kamieńskiego. Decyzja o zmianie lokalizacji dla stacji wynikła z przebudowy rejonu ul. Dietla i reorganizacji ruchu drogowego na tym obszarze.

XIII

Roboty na ul. Półłanki, zmiany w komunikacji miejskiej

2024-02-16

Trwa kolejny etap rozbudowy ulicy Półłanki. Na odcinku od ul. Rącznej do skrzyżowania z ul. Botewa i Śliwiaka został wprowadzony ruch jednokierunkowy. W związku z tym swoje trasy zmieniły linie autobusowe nr 123 i 163.

Jest raport z konsultacji dla dzielnic XII i XIII

2024-02-26

Od lipca do grudnia 2023 r. odbywały się konsultacje społeczne, które objęły części dwóch dzielnic: XII – Bieżanów-Prokocim i XIII – Podgórze. Na tym obszarze zameldowanych jest ponad 6700 osób. Główną tematyką konsultacji była koncepcja rozwoju oraz kierunków przekształceń części tych terenów. Celem było opracowanie akceptowalnego przez stronę społeczną długoterminowego planu rewitalizacji i rozwoju dla tego obszaru.

Znajdź