Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przed nami modernizacja fragmentu ul. Działkowej

Wkrótce ruszy modernizacja fragmentu ul. Działkowej – od skrzyżowania z ul. Laskową do granicy drogi publicznej (Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim). Zarząd Dróg Miasta Krakowa już przekazał wykonawcy plac budowy. Trwa opracowanie projektu zmian w organizacji ruchu. Główny cel inwestycji to poprawa bezpieczeństwa oraz zapewnienie odpowiedniego odwodnienia, które będzie chronić lokalne posesje przed zalaniem.

Ulica Działkowa przed remontem
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Najistotniejszym elementem inwestycji będzie wykonanie kolektora deszczowego wraz z przepompownią, który zapewni tak niezbędne w tym rejonie odwodnienie. Poza tym w ramach zadania przebudowane zostaną sieci podziemne: elektryczna, wodociągowa, gazowa i teletechniczna.

Na ul. Działkowej pojawi się nowa nawierzchnia jezdni, pasy postojowe oraz przejścia dla pieszych (w rejonie skrzyżowań), a także nowe oświetlenie. Zaplanowano również przebudowę skrzyżowania ul. Działkowej z ul. Laskową.

Umowa na modernizację ulicy została podpisana 10 czerwca. Od tego dnia wykonawca inwestycji – konsorcjum firm Wanta sp. z o.o. i FHU Wanta Piotr Zębol – ma 16 miesięcy na realizację prac. Obecnie wykonawca opracowuje projekt tymczasowej organizacji ruchu. O rozpoczęciu prac w terenie poinformujemy w odrębnym komunikacie.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych. Kwota dofinansowania wynosi 5 385 441,73 zł, co stanowi 95 proc. ostatecznej wartości inwestycji. Wartość samej umowy na roboty budowlane to 5 668 886,03 zł.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-14
Data aktualizacji: 2024-07-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź