Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przedwakacyjny kurs chorwackiej kultury i języka w Dworze Czeczów

Wakacje już na horyzoncie i wielu z nas zaplanowało urlop albo właśnie poszukuje idealnego miejsca na letni odpoczynek. Od lat jednym z najpopularniejszych kierunków wśród Polaków – w  tym również krakowian – jest Chorwacja. Centrum Kultury Podgórza zaprasza do Dworu Czeczów na przedwakacyjny kurs chorwackiej kultury i języka. Zajęcia są organizowane w trzy czerwcowe soboty.

Dubrownik
Fot. pixabay.com

Uczestnicy kursu poznają podstawowe zwroty w języku chorwackim, przydatne do komunikowania się w „wakacyjnych okolicznościach”. Prowadząca warsztaty Marta Gmyrek-Kowalska – doświadczona lektorka, tłumaczka i wieloletnia pilotka wycieczek po Bałkanach, opowie też kursantom o  nieoczywistych obliczach tego pięknego kraju i często całkiem nieznanych Polakom, a niezwykle atrakcyjnych zakątkach Chorwacji, niekoniecznie zlokalizowanych na adriatyckim wybrzeżu.

Co w programie?

Na początek kursanci otrzymają pakiet najważniejszych informacji dotyczących Chorwacji. Kolejnym punktem programu będzie nauka podstawowych zwrotów w języku chorwackim (powitania, przedstawianie się itp.), liczebników, nazw dni tygodnia i miesięcy, określeń dotyczących pogody oraz czasu, a także słownictwa związanego z rodziną czy zawodami. Uczestnicy poznają też podstawowe zwroty, które przydadzą się podczas wizyty w biurze turystycznym, w trakcie zwiedzania miasta czy zamawiania posiłku w restauracji. Nie zabraknie też rozmowy o kulturze i zwyczajach, kulinarnych ciekawostek i rekomendacji, cennych wskazówek związanych z bardziej i mniej znanymi zakątkami Chorwacji, które warto odwiedzić wybierając się do tego kraju, a także rad dotyczących organizowania podróży i zasad poruszania się po Republice Chorwacji. Będzie też okazja, by dowiedzieć się więcej o  znanych osobistościach chorwackiego pochodzenia.

Formuła zajęć

Kurs jest adresowany do młodzieży w wieku od 13 roku życia oraz dorosłych. Obejmuje łącznie 12 godzin dydaktycznych, podzielonych na trzy spotkania – każde będzie się składać z dwóch bloków trwających po 1,5 godziny zegarowej, rozdzielonych 30-minutową przerwą. Zajęcia w ramach kursu będą prowadzone metodą komunikacyjno-warsztatową, z wykorzystaniem gier, quizów oraz materiałów audio i wideo. W części integracyjnej planowane są warsztaty kulinarne, elementy śpiewu i tańca.

Organizator zapewnia materiały do zajęć (będą one też udostępnione w formie online), dodatkowe quizy i ciekawe linki do samodzielnej pracy w domu oraz fiszki do nauki słówek w programie Quizlet.

Spotkania w ramach kursu będą organizowane w trzy czerwcowe soboty: 8, 15 i 22 czerwca, w godz. 16.00–17.30 oraz 18.00–19.30. Zapisywać można się osobiście w biurze Dworu Czeczów lub online. Koszt: 399 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje o zapisach, w tym o odpłatnościach, na stronie internetowej czeczow.ckpodgorza.pl.

Dwór Czeczów znajduje się przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 36.

Przedwakacyjny kurs chorackiej kultury i języka

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-21
Data aktualizacji: 2024-06-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź