Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Powstanie chodnik na fragmencie ul. Tynieckiej

Ruszyły prace przygotowawcze przed budową chodnika na ul. Tynieckiej. O jego powstanie, na odcinku od ul. Dąbrowej do Kolnej, postulowali mieszkańcy tej części miasta. Konieczna była wycinka łącznie 57 drzew. Bez tego zabiegu budowa nie byłaby możliwa, ponieważ zieleń koliduje z przebiegiem chodnika – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Na usunięcie 25 z 57 drzew konieczne było uzyskanie odpowiednich decyzji. W ramach organizowanej przez Wydział Kształtowania Środowiska UMK wizji terenowej, wziął udział przedstawiciel Towarzystwa na Rzecz Ochrony Przyrody.

W związku z realizacją budowy chodnika, zostanie posadzonych, w ramach kompensacji 40 nowych drzew – co będzie ekwiwalentem dla tych 25 objętych zezwoleniem na wycinkę – zaznacza ZDMK.

Nowy chodnik będzie miał ok. 1,6 km długości i powstanie w granicach obecnego pasa drogowego ul. Tynieckiej. Wkrótce drogowcy odbiorą dokumentację projektową. Zgłoszenie budowy jest już przyjęte i zaakceptowane.

Po otrzymaniu dokumentacji niezwłocznie zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę robót w terenie. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Chodnik poprawi bezpieczeństwo pieszych korzystających z ul. Tynieckiej. Jego budowa wychodzi naprzeciw postulatom mieszkańców. Planowane w ramach tej inwestycji nowe przejścia dla pieszych z dedykowanym oświetleniem wpłyną na uspokojenie ruchu oraz pomogą w bezpiecznym dotarciu pasażerów do przystanków komunikacji miejskiej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-22
Data aktualizacji: 2024-03-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź