Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica VIII Dębniki

Nasze szkolne ogrody

„Nasze szkolne ogrody” na warsztacie uczniów i studentów

2024-05-16

Jak urządzić i zazielenić otoczenie Szkoły Podstawowej nr 110? W poniedziałek, 27 maja, podczas warsztatów w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej, wspólnie zastanowią się nad tym uczniowie szkoły, nauczyciele oraz studenci z Politechniki Krakowskiej. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Nasze szkolne ogrody”, którego celem jest opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzeni plenerowych placówki. Projekt jest efektem współpracy UMK, PK oraz firmy InPost – programu InPost Green City.

Debata społeczna w sprawie ruchu drogowego
XVIII XVIII VIII

Debata społeczna w sprawie ruchu drogowego

2024-05-23

Komisariat Policji V w Krakowie organizuje debatę społeczną dotyczącą Dębnik. Debata odbędzie się 11 czerwca w Szkole Podstawowej nr 25 przy ulicy Komandosów 29. Początek o godzinie 18.

XVIII XVIII VIII

Roboty na skrzyżowaniu ul. Obozowej i Gwieździstej

2024-05-20

Trwa rozbudowa ul. Obozowej – na odcinku od ul. Gwieździstej do budynku nr 60. Drogowcy w kolejnym etapie prac zamknęli dla ruchu tarczę skrzyżowania obu ulic. Zakończenie robót w tym rejonie planowane jest na połowę czerwca.

XVIII XVIII VIII

Naprawa chodnika na ul. Babińskiego

2024-05-17

We wtorek, 21 maja, rozpoczął się remont fragmentu chodnika na ulicy Józefa Babińskiego. Pracami został objęty ok. 20-metrowy odcinek na wysokości budynku nr 73.

XVIII XVIII VIII

Ruszyły prace na ul. Jana Piltza

2024-05-16

20 maja ruszyła przebudowa 40-metrowego fragmentu ul. dr. Jana Piltza na Ruczaju. Za zadanie, które jest prowadzone w rejonie budynku nr 18, odpowiedzialny jest deweloper w ramach inwestycji niedrogowej.

Program Budowy Parkingów Lokalnych – wnioski do końca maja

2024-05-15

Projekt pod nazwą „Program Budowy Parkingów Lokalnych” ruszył w 2020 r. Niedawno miasto przyjęło nową uchwałę, która wprowadziła w nim dwie zmiany – dotyczące wkładu rzeczowego oraz minimalnej liczby miejsc postojowych. Wnioski można składać do końca maja.

XVIII XVIII VIII

10. urodziny Centrum Kongresowego ICE Kraków

2024-05-15

Centrum Kongresowe ICE Kraków zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na niezapomniane wydarzenie „ICE Kraków dzieciom”. Już 1 czerwca z okazji 10. rocznicy otwarcia obiektu moc atrakcji dla dzieci, ale i dorosłych. Wśród nich m.in. projekcja filmu „Baranek Shaun”, pokazy walki karate, zabawy i animacje, warsztaty plastyczne, a także interaktywne widowisko organizowane przez Centrum Kultury Podgórze i koncert dla całej rodziny pod hasłem „Dekada inspiracji”. Świętuj Dzień Dziecka z ICE Kraków!

Jak przebiegnie linia tramwajowa na os. Kliny?

2024-05-09

10 kwietnia miasto ogłosiło zamówienie na opracowanie studium wykonalności dla budowy linii tramwajowej do osiedla Kliny. W postępowaniu zgłosił się jeden oferent. Zgłoszona oferta jest obecnie analizowana pod kątem spełnienia przez wykonawcę kryteriów zamówienia, który – w razie wyboru – będzie miał 28 tygodni na realizację zadania.

XVIII XVIII VIII

Budowa Ośrodka Ruczaj: coraz bliżej stanu surowego zamkniętego

2024-04-26

Po nieco ponad roku od podpisania umowy na realizację, budowa Ośrodka Ruczaj zbliża się do stanu surowego zamkniętego. Wykonawca zadania, firma Łęgprzem sp. z o.o. prowadzi prace zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz nowego miejsca spotkań dla mieszkańców osiedla Ruczaj.

XVIII XVIII VIII

Budowa przyłączy ciepłowniczych na ul. Konfederackiej

2024-04-23

Trwają prace przy budowie przyłączy ciepłowniczych na ulicy Konfederackiej. Roboty są prowadzone na wysokości budynków nr 5 (połówkowe zwężenie jezdni) i 13 (całkowite zamknięcie jezdni). Odpowiada za nie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Znajdź