Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica VIII Dębniki

Uchylmy okienka wolno żyjącym kotom

2023-11-29

Okres zimowy to czas szczególnie dokuczliwy dla wolno żyjących kotów. Uchylmy dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, aby ochronić je przed zimnem i mrozem.

XVIII XVIII VIII

Kawiarnia z widokiem na park Zakrzówek

2023-11-28

Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na dzierżawę części powierzchni użytkowej w budynku wejściowym przy kąpielisku Zakrzówek. Zainteresowani wynajmem przestrzeni będą mogli obejrzeć obiekt 4 lub 14 grudnia.

Nocne prace w tunelach Trasy Łagiewnickiej, tak będzie kursować linia nr 608

2023-11-28

Od nocy z 29 na 30 listopada do nocy z 1 na 2 grudnia będą prowadzone prace serwisowe w tunelach Trasy Łagiewnickiej. W tym czasie autobusy linii nocnej nr 608 będą kursować po trasie objazdowej ulicami: Brożka, Grota-Roweckiego i Kobierzyńską.

XVIII XVIII VIII

MPEC: prace w rejonie skrzyżowania ul. Praskiej i Zielińskiego

2023-11-24

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadzi prace przy budowie nowego przyłącza ciepłowniczego w rejonie skrzyżowania ul. Praskiej i Zielińskiego. Od 2 do 3, a także od 9 do 10 grudnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Plany miejscowe: najbliższe terminy wyłożenia i składania wniosków

2023-11-13

Przypominamy, że mieszkańcy mogą składać wnioski do tworzonych planów miejscowych, jak również konsultować wykładane projekty przygotowanych planów, biorąc udział w dyskusji i składając uwagi.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie
XVIII XVIII VIII

Rondo Grunwaldzkie – nowe tablice informacyjne o liniach autobusowych

2023-11-14

Na rondzie Grunwaldzkim zamontowano nowe tablice elektroniczne, które będą informowały o najbliższych odjazdach linii autobusowych. Dzięki temu rozwiązaniu pasażerowie zyskają łatwiejszy dostęp do informacji o czasie odjazdów, co przełoży się na wyższy komfort podróży.

Poznaj założenia projektu „Kampus UJ-Zalesie”

2023-11-10

Zainteresowani projektem planu „Kampus UJ-Zalesie” mogą zapoznać się z jego założeniami w terminie do 18 grudnia. Teren ten obejmuje ponad 16 hektarów w dzielnicy VIII Dębniki, a jedną z jego granic jest część ulicy Bobrzyńskiego.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
XVIII XVIII VIII

Ulica Kozienicka w remoncie

2023-11-10

Do połowy grudnia potrwa remont nawierzchni jezdni na ulicy Kozienickiej. Prace są prowadzone na odcinku od ul. Podgórki Tynieckie do pętli autobusowej.

Wybory do Rad Dzielnic 2023

Działaj na rzecz lokalnej społeczności! Weź udział w wyborach do Rad Dzielnic

2023-11-10

W niedzielę, 10 grudnia, odbędą się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W 18 krakowskich dzielnicach zostanie wybranych 366 radnych. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość wybrania swoich przedstawicieli do poszczególnych rad dzielnic. Warto wziąć udział w wyborach i mieć realny wpływ na to, kto będzie reprezentował interesy dzielnicy, w której mieszkamy.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
XVIII XVIII VIII

Przebudowa fragmentu ul. Barskiej

2023-11-03

Od poniedziałku, 6 listopada, realizowana jest inwestycja deweloperska, w ramach której powstanie hotel z mieszkaniami oraz garażem podziemnym przy ul. Konopnickiej (wjazd od strony ul. Barskiej). Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.

Znajdź