Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Warsztat taneczny forró w Zajeździe Kościuszkowskim

Dworek Białoprądnicki zaprasza nastolatków na warsztat taneczny forró. Wydarzenie odbędzie się dzisiaj, 16 marca, w Zajeździe Kościuszkowskim przy ul. Białoprądnickiej 3. Wstęp bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Fot. Dworek Białoprądnicki / materiały prasowe

Tanieć forró (wym. „foho”) narodził się w północno-wschodniej Brazylii i obecnie jest tańczony na całym świecie. Oparty na łatwych do nauczenia się krokach, tańczony jest do wolnych i szybkich melodii. W zależności od utworu można tańczyć bardzo blisko partnera w tak zwanym „abraço” lub w bardziej otwartym układzie, w którym może pojawić się wiele figur i obrotów. Forró to też jedyny w swoim rodzaju styl muzyczny, oparty tradycyjnie na trzech instrumentach: akordeonie, zabumbie i trójkącie.

W przeszłości wybranie się na forró oznaczało „wspaniałą imprezę” czy „pójście na imprezę” i ta idea jest nadal bardzo obecna. – Nieważne, czy dopiero zaczynasz tańczyć czy jesteś już weteranem – na imprezach forró będziesz się świetnie bawić – zachęcają organizatorzy.

Warsztaty poprowadzi Renata Liszka – zawodowa tancerka z doświadczeniem w tańcu towarzyskim i współczesnym, jazzie, hip-hopie, afrobeat, oddana swojej pasji instruktorka i miłośniczka forró. Taniec ten odkryła zupełnie przypadkowo i jak mówi – to było jej przeznaczenie. To dla forró wyjechała na rok do Lizbony. Tam uczyła się tańczyć w wielu szkołach tańca, uczestniczyła w licznych festiwalach i warsztatach. Już w Lizbonie zaczęła prowadzić zajęcia i organizować lekcje pokazowe. Swój warsztat taneczny poszerzyła o różne style mieszkając również w Brazylii. Przez sześć lat prowadziła zajęcia w Krakowie, prowadziła także warsztaty w różnych miastach w Polsce. Cały czas poszerza swoją wiedzę taneczną uczestnicząc w festiwalach i warsztatach. Oprócz lekcji tańca organizuje imprezy i warsztaty forró w Krakowie.

– Forró dla mnie to nie tylko taniec, to niekończące się pokłady dobrej muzyki, którą uwielbiam wyszukiwać. Forró to też historia, kultura północno-wschodniej części Brazylii, o których opowiadają piosenki. Forró to uczucie radości, które pojawia się w tańcu z drugą osobą, kiedy znika cały świat i liczy się tylko taniec i muzyka – mówi Renata Liszka.

Wydarzenie odbędzie się dzisiaj, 16 marca, w godz. od 11.00 do 13.00 w Zajeździe Kościuszkowskim przy ul. Białoprądnickiej 3.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Obowiązują zapisy poprzez formularz online.

Więcej informacji na stronie internetowej dworek.eu i Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-23
Data aktualizacji: 2024-03-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź