Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica IV Prądnik Biały

Weryfikacja wniosków do budżetu obywatelskiego – czas na odwołania

2024-06-14

Zakończył się główny etap weryfikacji wniosków złożonych w ramach 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Ocenie formalnej i prawno-merytorycznej poddano 1 100 projektów. Pozytywnie zakończyła się ona dla 681 propozycji. Ostateczną liczbę projektów poddanych pod głosowanie poznamy po zakończeniu procedury odwoławczej.

Lato w Krakowie będzie pełne atrakcji

2024-06-13

10 wakacyjnych tygodni to czas, w którym Kraków zamienia się w stolicę ciekawych i różnorodnych aktywności organizowanych pod szyldem „Lato w mieście”. Wydarzenia kulturalne, warsztaty, treningi, półkolonie w szkołach i dla dzieci z niepełnosprawnościami – sprawdź poszczególne propozycje i w pełni korzystaj z lata w mieście!

Konsultacje w sprawie planu ogólnego z dużą liczbą wniosków

2024-06-10

Do urzędu wpłynęło już 12,5 tysiąca wniosków w sprawie planu ogólnego. W przeciągu trzech tygodni od momentu przedłużenia przez prezydenta terminu ich składania, mieszkańcy złożyli ich do Wydziału Planowania Przestrzennego blisko 5 tysięcy. Wnioski będą analizowane i poddane weryfikacji.

IV

Skomplikowane prace na ul. Stelmachów coraz bardziej zaawansowane

2024-06-07

W dzielnicy IV Prądnik Biały toczy się jedna z najważniejszych dla mieszkańców tego obszaru inwestycja, rozbudowa ul. Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej. Prace nadal koncentrują się na przebudowie i budowie infrastruktury podziemnej. Stan zaawansowania robót dla sieci wodociągowej i sanitarnej określany jest na poziomie 90 proc., gazowej i deszczowej 70 proc., pozostałe na ok. 40 proc. – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Strefy wolne od dymu na przystankach komunikacji miejskiej

2024-06-06

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do ochrony zdrowia oraz poprawy jakości życia w miastach. W odpowiedzi na te wyzwania przypominamy o kampanii mającej na celu wprowadzenie stref wolnych od dymu na przystankach komunikacji miejskiej. Palenie tytoniu w miejscach publicznych, takich jak przystanki, naraża osoby niepalące na szkodliwe skutki biernego palenia oraz obniża komfort oczekiwania na transport publiczny.

SCT wejdzie w życie później, po kampanii informacyjnej i konsultacjach

2024-05-28

Radni otrzymali projekt zmiany uchwały o strefie czystego transportu. Chodzi o opóźnienie wejścia jej w życie, aby dać czas na przygotowanie potrzebnych zmian. Pierwszy etap miałby więc obowiązywać od 1 stycznia 2026 r., a nie, jak pierwotnie zakładano, od 1 lipca 2024 r.

Pracownicy UMK pomogą wypełnić wniosek do planu ogólnego

2024-06-04

Jeszcze do 30 czerwca mieszkańcy mogą składać wnioski do planu ogólnego. Termin konsultacji został przedłużony przez prezydenta Krakowa, a dodatkowo w kilku lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa pracownicy Wydziału Planowania Przestrzennego będą udzielać pomocy w wypełnieniu wniosków.

IV

Przedszkole z charakterem: Rozbudowa ZSP nr 14 przy ul. Stawowej

2024-06-03

Rozwój infrastruktury oświatowej stanowi kluczowy obszar działań miasta, mający na celu zapewnienie najwyższych standardów opieki i edukacji dla młodych mieszkańców Krakowa. 3 czerwca Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie podpisało umowę na Rozbudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 14 (budowa Samorządowego Przedszkola nr 25) przy ul. Stawowej.

IV

Remont jezdni, zatoki parkingowej i chodnika na ul. Krowoderskich Zuchów

2024-06-03

Na ulicy Krowoderskich Zuchów – na wysokości budynku nr 23 – trwa remont drogi dojazdowej – jezdni, zatoki parkingowej oraz chodnika. Obowiązują utrudnienia w ruchu dla kierowców i pieszych.

IV

Rozbudowa fragmentu ulicy Chylińskiego

2024-05-31

Trwa rozbudowa ul. prof. Zygmunta Chylińskiego (Dzielnica IV Prądnik Biały) – na odcinku od ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej do ul. Siewnej. Obowiązują zmiany w organizacji ruchu – całkowite zamknięcie dla ruchu ogólnego.

Znajdź