Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica IV Prądnik Biały

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
IV

Prace porządkowe na ulicy Opolskiej

2023-11-04

Kończą się prace związane z wymianą nawierzchni na fragmencie ulicy Opolskiej. Do 13 grudnia na jezdni północnej będą prowadzone prace porządkowe.

Górka Narodowa P+R
IV

Blisko 1,6 mln pasażerów tramwaju do Górki Narodowej

2023-12-06

Uruchomiona we wrześniu linia tramwajowa do Górki Narodowej cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. W ciągu trzech miesięcy z połączeń tramwajowych skorzystało blisko 1,6 mln pasażerów.

Uchylmy okienka wolno żyjącym kotom

2023-11-29

Okres zimowy to czas szczególnie dokuczliwy dla wolno żyjących kotów. Uchylmy dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, aby ochronić je przed zimnem i mrozem.

III

Kaczy bufet powraca do krakowskich parków

2023-11-27

Kaczy bufet to specjalny automat z pokarmem dla ptactwa wodnego. Dzięki niemu kaczki dostają odpowiednie dla nich pożywienie – z witaminami i mikroelementami. Automaty wydają karmę bezpłatnie, cztery razy na godzinę, aby uniknąć przekarmienia oraz marnowania jedzenia. Pamiętajmy, że suchy chleb to nie jest dobry pomysł na dokarmianie kaczek!

Żabiniec

Co w planie dla Żabińca?

2023-11-24

Od 4 grudnia do 3 stycznia mieszkańcy mogą zapoznać się po raz kolejny z częścią projektu dla obszaru „Żabiniec”. Plan obejmuje cztery dzielnice: Prądnik Biały i Prądnik Czerwony, Krowodrzę oraz Stare Miasto.

IV

Prace na ul. Opolskiej i Sosabowskiego

2023-11-22

Od 28 listopada przez około cztery tygodnie będą się pojawiać utrudnienia w ruchu na ul. Opolskiej i gen. Sosabowskiego. Mają one związek z ostatnimi pracami związanymi z realizacją linii do Górki Narodowej. Roboty będą prowadzone etapowo, w porze nocnej i w weekendy.

Wybory do Rad Dzielnic 2023

Działaj na rzecz lokalnej społeczności! Weź udział w wyborach do Rad Dzielnic

2023-11-10

W niedzielę, 10 grudnia, odbędą się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W 18 krakowskich dzielnicach zostanie wybranych 366 radnych. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość wybrania swoich przedstawicieli do poszczególnych rad dzielnic. Warto wziąć udział w wyborach i mieć realny wpływ na to, kto będzie reprezentował interesy dzielnicy, w której mieszkamy.

IV

Roboty na ulicy Glogera

2023-09-22

25 września na ul. Glogera, w rejonie budynków nr 2–5, rozpoczęła się inwestycja realizowana przez dewelopera. Zakres prac obejmuje m.in.: budowę chodnika i przejścia dla pieszych z wyspą azylu, a także dedykowanym oświetleniem i odwodnieniem.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
IV

Rozbudowa ul. Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej

2023-09-07

Trwa rozbudowa ulic Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej. W ramach inwestycji zaplanowano m.in.: przebudowę jezdni, budowę: chodników, zjazdów, miejsc postojowych, placów do zawracania, zatok autobusowych, przystanków autobusowych i wiat przystankowych oraz budowę dwóch skrzyżowań (typu rondo) ulic: Jordanowska – Stelmachów oraz Chełmońskiego – Piaskowa.

Znajdź