Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tramwaj do Mistrzejowic: zmiany w organizacji ruchu

Od 21 października nastąpiły kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Zamknięcia oraz zwężenia jezdni dotyczą głównie ulic Lublańskiej, Młyńskiej, alei Bora-Komorowskiego oraz – najwcześniej od połowy listopada – Meissnera.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Ulica Lublańska:

Na ul. Lublańskiej od ronda Barei do ronda Polsadu wyznaczono po jednym pasie dla ruchu kołowego. Ruch pieszy przekierowano z zamkniętych chodników do wyznaczonych ciągów na jezdni oraz na dostosowane tereny zielone.

Na ul. Lublańskiej na dojeździe do ronda Polsadu od strony zachodniej zostały dla ruchu kołowego dwa pasy ruchu: jeden do jazdy w lewo w kierunku ronda Barei oraz jeden do jazdy w prawo w kierunku ronda Młyńskiego.

Rondo Polsadu:

Na rondzie Polsadu południowa część została wyłączona z ruchu. Ruch kołowy odbywa się będzie po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku.

Dodatkowo na rondzie Polsadu wyznaczono pierwszeństwo na kierunku północ-południe. Relacja wschód-zachód odbywa się będzie estakadą, natomiast dopuszcza się ruch komunikacji zbiorowej na tej relacji pod estakadą. Relacja południe-zachód prowadzona jest na objazd przez rondo Barei.

Ulica Młyńska:

Sygnalizacje świetlne w rejonie ronda Polsadu oraz na skrzyżowaniu ul. Młyńskiej z ul. Miechowity zostały wyłączona.

Na ul. Młyńskiej, jadąc w kierunku ronda Polsadu, za ul. Bohaterów Wietnamu ruch przekierowano na jezdnię zachodnią, na której są wyznaczone dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Ruch odbywa się na wykonanej przełączce.

Pozostałe zmiany:

Na al. Bora-Komorowskiego dla ruchu kołowego pozostał pas do skrętu w prawo oraz jeden pas do jazdy na wprost.

Dla kierowców została wyznaczona sugerowana trasa objazdowa.

Nadal obowiązują wydzielone poprzednio buspasy na ul. Lublańskiej w kierunku od al. 29 Listopada do ronda Polsadu oraz na al. Bora-Komorowskiego od skrzyżowania z ul. Dobrego Pasterza (kierunek rondo Polsadu).

Na skrzyżowaniu ul. Dobrego Pasterza z al. Bora-Komorowskiego został dopuszczony skręt w prawo.

Układ przystanków pozostaje bez zmian.


Nowa organizacja ruchu potrwa do połowy przyszłego roku.

Najwcześniej w połowie listopada (obecnie trwają uzgodnienia, o szczegółowej dacie poinformujemy w osobnym komunikacie) zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany na ul. Młyńskiej i ul. Meissnera.

tramwajdomistrzejowic.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-10-13
Data aktualizacji: 2023-11-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź