Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica III Prądnik Czerwony

Weryfikacja wniosków do budżetu obywatelskiego – czas na odwołania

2024-06-14

Zakończył się główny etap weryfikacji wniosków złożonych w ramach 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Ocenie formalnej i prawno-merytorycznej poddano 1 100 projektów. Pozytywnie zakończyła się ona dla 681 propozycji. Ostateczną liczbę projektów poddanych pod głosowanie poznamy po zakończeniu procedury odwoławczej.

tramwajdomistrzejowic.pl
III

Tramwaj do Mistrzejowic: zmiany przy ulicy Dobrego Pasterza

2024-06-14

17 czerwca ruszyła przebudowa sieci energetycznej w pobliżu stacji transformatorowej przy ul. Dobrego Pasterza. W związku z robotami zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu przy budynkach nr 118 i 118c – informuje wykonawca linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Mistrzejowic.

Lato w Krakowie jest pełne atrakcji

2024-06-13

10 wakacyjnych tygodni to czas, w którym Kraków zamienia się w stolicę ciekawych i różnorodnych aktywności organizowanych pod szyldem „Lato w mieście”. Wydarzenia kulturalne, warsztaty, treningi, półkolonie w szkołach i dla dzieci z niepełnosprawnościami – sprawdź poszczególne propozycje i w pełni korzystaj z lata w mieście!

Tramwaj do Mistrzejowic – kontynuujemy wykop tunelu i prace na pętli

2024-06-12

Prace na terenie inwestycji „Tramwaj do Mistrzejowic” są zaawansowane – kontynuujemy wybieranie ziemi z przyszłego tunelu oraz roboty przy pętli Mistrzejowice. Postęp robót wraz przedstawicielami partnera prywatnego sprawdził prezydent Krakowa Aleksander Miszalski.

Strefy wolne od dymu na przystankach komunikacji miejskiej

2024-06-06

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do ochrony zdrowia oraz poprawy jakości życia w miastach. W odpowiedzi na te wyzwania przypominamy o kampanii mającej na celu wprowadzenie stref wolnych od dymu na przystankach komunikacji miejskiej. Palenie tytoniu w miejscach publicznych, takich jak przystanki, naraża osoby niepalące na szkodliwe skutki biernego palenia oraz obniża komfort oczekiwania na transport publiczny.

Strefa Czystego Transportu wejdzie w życie za rok

2024-05-28

Wejście w życie Strefy Czystego Transportu zostało przesunięte w czasie o jeden rok, do 1 lipca 2025 r., co da miastu czas na przygotowanie potrzebnych zmian – tak 19 czerwca zdecydowali radni podczas sesji Rady Miasta. Za projektem uchwały głosowało 24 z nich, nikt nie był przeciw, a 5 osób wstrzymało się od głosu.

Pracownicy UMK pomogą wypełnić wniosek do planu ogólnego

2024-06-04

Jeszcze do 30 czerwca mieszkańcy mogą składać wnioski do planu ogólnego. Termin konsultacji został przedłużony przez prezydenta Krakowa, a dodatkowo w kilku lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa pracownicy Wydziału Planowania Przestrzennego będą udzielać pomocy w wypełnieniu wniosków.

Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe – kolejne ustalenia po spotkaniu zespołu zadaniowego

2024-06-04

W Krakowie od kilku lat przygotowywane i realizowane są inwestycje mające zapewnić bezpieczeństwo przeciwpowodziowe mieszkańców. Dotyczy to różnych części miasta narażonych na podtopienia w związku z nawalnymi deszczami. Przykładami takich inwestycji są m.in. grodzice, podnoszące zagrożone odcinki wałów przeciwpowodziowych, budowa zbiorników retencyjnych czy przepompowni. Wypracowaniem rozwiązań dla Bieżanowa zajmuje się specjalny zespół zadaniowy, a ostatnie jego spotkanie, zorganizowane 6 czerwca, zaowocowało kolejnymi ważnymi decyzjami.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
III

Budowa ścieżki rowerowej na al. 29 Listopada – kolejny etap prac

2024-03-01

Trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż al. 29 Listopada – na odcinku od ul. Żelaznej do Woronicza. 

Bezpłatne badania mammograficzne w Krakowie

2024-05-21

W czerwcu na parkingach wybranych centrów handlowych w Krakowie pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku od 45 do 74 lat. Akcja organizowana jest przez firmę LUX MED Diagnostyka.

Znajdź