Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aplikacja mobilna Kraków.pl

Aplikacja „Kraków.pl" to nowoczesny, bezpłatny przewodnik miejski, przeznaczony do urządzeń mobilnych z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. W najnowszej wersji wyposażona została w funkcję wysyłania powiadomień PUSH.

Kraków.pl
www.krakow.pl

Aplikacja działa offline – po pobraniu użytkownik nie jest więc narażony na koszty transferu danych. Jeśli jednak chcemy pobrać najnowsze informacje, na temat np. wydarzeń w mieście – możemy to zrobić w każdej chwili. W najnowszej wersji znajdziemy m.in. PLANER – czyli opcję, w której możemy ułożyć własny plan zwiedzania miasta, wybierając najbardziej interesujące punkty. Kolejnym narzędziem jest NAWIGACJA DO PUNKTU – dzięki niemu oprogramowanie zaprowadzi nas do wybranego miejsca, którym może być zabytek, hotel czy restauracja. Dodana została również opcja W OKOLICY. Aplikacja za pomocą geolokalizacji informuje nas o obiektach znajdujących się w bezpośredniej odległości – może to być np. muzeum lub kino.

„Kraków.pl" został podzielony na kategorie, w każdej znajdziemy istotne wiadomości na temat miasta – od kulturalnych wydarzeń, które aktualnie mają miejsce, po informacje drogowe. Ponadto aplikacja została wyposażona w funkcję wysyłania powiadomień PUSH: użytkownicy aplikacji na ekrany swoich urządzeń dostają krótkie informacje tekstowe.

MAPA KRAKOWA: znajduje się tutaj aktualny plan Krakowa. Mapa jest wbudowana w aplikację, działa więc w trybie offline. Ciekawostką jest, że na mapie zaznaczone są rekomendowane restauracje, muzea czy zabytkowe miejsca.

AKTUALNOŚCI: tu znajdziemy najświeższe informacje o tym, co dzieje się w mieście.

WYDARZENIA: informacje w tej zakładce dotyczą wydarzeń kulturalnych w Krakowie – wystaw muzealnych, koncertów czy spotkań w galeriach artystycznych.

TRASY TURYSTYCZNE: tutaj zamieszczone zostały opisy najciekawszych w mieście tras turystycznych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE: są tu podstawowe informacje o naszym mieście, użyteczne telefony, adresy dworców, aptek oraz instytucji bezpieczeństwa.

MIASTO I SAMORZĄD: zakładka zawiera najważniejsze informacje o wydziałach Urzędu Miasta Krakowa wraz z adresami, numerami telefonów i geolokalizacją.

KOMUNIKACJA MIEJSKA: niezastąpiona dla wszystkich podróżujących po Krakowie. W tej zakładce zamieszczone są aktualne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów, informacje o Krakowskiej Karcie Miejskiej, cenach biletów, jest też mapa automatów KKM.

KRAKÓW SAMOCHODEM: zakłada zawiera informacje na temat stref parkowania, parkingów miejskich oraz wypożyczalni na terenie miasta.

Aplikacja działa w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

Pobierz z Google Play

Pobierz w App Store

qr kod krakow

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2017-12-06
Data aktualizacji: 2022-01-20
Powrót