Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Off Plus Camera poza Krakowem

Off Plus Camera wychodzi naprzeciw widzom całej Małopolski. Publiczność 12 miast województwa obejrzy osiem najciekawszych filmów festiwalu. „Off Plus Camera w Twoim mieście" to jedyny taki projekt festiwalowy w kraju. Festiwal wystartuje 2 maja (piątek) i potrwa 10 dni, do 11 maja (niedziela). Jego współorganizatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Widzów czeka filmowa podróż. W tegorocznym programie znalazł się m.in. przywieziony z Sundance Blood Brother w reżyserii Steve'a Hoovera - wzruszającą opowieść o szukaniu swojego miejsca między USA a Indiami.

Wielbicieli dokumentu muzycznego zaskoczy nagrodzony Oscarem za Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny O krok od sławy w reżyserii Morgana Neville'a. Archiwalne materiały przeplatane są z wywiadami z „wielkimi" - Mickiem Jaggerem, Stevie Wonderem, Stingiem czy Bruce'em Springsteenem. Ale głównymi bohaterami tej historii są artyści występujący w chórkach znanych i lubianych.

Nowojorski Bronx to kolejny filmowy przystanek Off Plus Camera. Michel Gondry w swoim To my, a to ja zgromadził całą galerię szkolnych „typów". Hormony buzują, od emocji się kotłuje, a bohaterowie prześcigają się w kolejnych niewybrednych żartach! Do Rio de Janeiro zabierze nas Fellipe Barbosa. W swoim fabularnym debiucie Casa Grande boleśnie punktuje rasizm, społeczne nierówności i wiążący się z nimi problem dostępu do edukacji. Kolejny mocny punkt programu to Tom, czwarty film w dorobku jednego z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia - Xaviera Dolana.

Kameralny melodramat 10.000 Km (Long Distance) Carlosa Marquesa-Marceta, War Story Marka Jacksona i Pelo Malo Mariany Rondon to kolejne filmowe propozycje, z którymi wychodzimy poza festiwalowy Kraków.

Do projektu Off Plus Camera w Twoim mieście zostały zaproszone: Bochnia, Brzeszcze, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Kęty, Krynica-Zdrój, Limanowa, Oświęcim, Trzebinia, Tuchów i Wadowice. Wszystkie zaangażowane kina (w Krakowie takimi są Kijów. Centrum i Mikro) należą do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych.

Off Plus Camera w Twoim mieście już po raz drugi towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Kina Niezależnego Off Plus Camera. Projekcje będą odbywać się od 2 do 11 maja.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat