Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Sylwester na Rynku Głównym

Władze Miasta Krakowa podjęły decyzję o zmianie tegorocznej formuły Sylwestra na Rynku Głównym. Nie będzie sceny, ani występów zaproszonych gwiazd. Będą fajerwerki i życzenia dla mieszkańców Krakowa.

„W tym roku zdecydowaliśmy się na oszczędności i postanowiliśmy zmienić formułę imprezy sylwestrowej. Nie będzie sceny i koncertu, ale będzie tradycyjne spotkanie o północy, na które wszystkich serdecznie zapraszam” – mówił podczas dzisiejszego (18 listopada, piątek) briefingu Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

„To przede wszystkim decyzja racjonalna podyktowana względami finansowymi. Jestem przekonana, że spotka się ze zrozumieniem, a na krakowski Rynek przyjdzie wiele osób, po to by obejrzeć fantastyczne widowisko i by złożyć sobie noworoczne życzenia” – wyjaśniła Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta.

W Sylwestrową Noc (31 grudnia) o godz. 23:45 publiczność zebraną na Rynku Głównym (od strony pomnika Adama Mickiewicza) przywita kilkunastominutowy set muzyczny (muzyka dance).

Tradycyjnie o północy rozpocznie się pokaz sztucznych ogni. Kilkuminutowe widowisko składające się z efektownych wierzb, bomb, komet, wyrzutni czy migoczących koron wzbudzi wiele emocji wśród zgromadzonej publiczności. Do pokazu zostanie wykorzystanych 200 kg materiałów pirotechnicznych. Całość pokazu zostanie uzupełniona specjalnie przygotowanym na tę okazję podkładem muzycznym, idealnie zgranym z częścią wizualną. Dodatkowo na fasadzie Sukiennic zostanie wyświetlona projekcja z noworocznymi życzeniami dla mieszkańców Krakowa.

Koszt tegorocznego Sylwestra wyniesie ok. 150 000 zł. Przypomnijmy, że koszt ubiegłorocznej imprezy wyniósł ok. 1 900 000 zł.

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-11-20
Data aktualizacji: 2011-11-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat